ChatGPT: Ako môžete vyskúšať tohto chatbota zadarmo?

ChatGPT na seba v poslednej dobe strhol obrovské množstvo pozornosti. Ak si ho chcete vyskúšať, takto sa registrujete na platformu.

chatgpt titulka
Zdroj: Ascannio / Shutterstock.com

ChatGPT v poslednej dobe na seba strháva všetku pozornosť. Pre tých ktorí ešte nevedia, ide o chatbota, ktorý založený na umelej inteligencii. Môžete sa ho spýtať prakticky na čokoľvek a poskytne vám relevantné a overené informácie. Zároveň mu dokážete zadať vytvoriť prakticky hocijaký text.

Za týmto chatbotom stojí spoločnosť OpenAI, ktorá má za sebou aj ďalšie podobné projekty, napríklad umelú inteligenciu DALL-E 2. Tá vám pre zmenu z textového zadania vytvorí prakticky akýkoľvek obraz. ChatGPT však na seba strhol pozornosť najmä kvôli tomu, aký realistický text dokáže vytvoriť. V nedávnej štúdii dokonca dokázala umelá inteligencia oklamať vedcov, ktorí boli špecificky informovaní, že budú hľadať rozdiely medzi textom napísaným človekom a generovaným umelou inteligenciou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hoci ChatGPT ponúka možnosť prémiového účtu, jeho najväčšou výhodou je, že ho môže skúsiť každý a to zdarma. Hoci bežný účet má nejaké obmedzenia, ani zďaleka nie sú nijak zväzujúce. Obmedzenia sa týkajú hlavne množstva príkazov, ktoré môžete zadať. Ďalšou podmienkou je, že sa musíte na platformu registrovať. Ako na to?

Vyskúšajte aj vy ChatGPT

Lenže ako vlastne začať? Ak chcete vyskúšať ChatGPT aj vy, ako prvé kliknite na tento odkaz. Zavedie vás na hlavnú stránku platformy. Po otvorení stránky kliknite na možnosť Try ChatGPT, ktorá sa nachádza na spodku.

Vyskúšajte si populárneho chatbota ChatGPT aj vy
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne sa dostanete na novú stránku, kde sa od vás bude vyžadovať prihlásenie. Ak ešte nemáte účet, registrovať sa môžete buď tradičným spôsobom alebo automatickým prihlásením cez Google účet či prostredníctvom Microsoft konta. Po prihlásení sa vám otvorí chatovacie okno a môžete začať s umelou inteligenciou komunikovať.

Vyskúšajte si populárneho chatbota ChatGPT aj vy
Zdroj: Vosveteit.sk

Nebojte sa, ak neviete po anglicky. Výhodou umelej inteligencie je, že zvládne komunikovať v každom jazyku a slovenčinu ovláda na dostatočne dobrej úrovni. Stačí teda, ak napíšete svoju otázku alebo požiadavku a počkáte, kým umelá inteligencia vygeneruje svoju odpoveď.

ChatGPT AI vyhľadávanie
Zdroj: Vosveteit.sk

Treba mať ale na pamäti, že ChatGPT je len v testovacej fáze, to znamená, že nie všetky informácie môžu byť správne. Zároveň sa môže stať to, že umelá inteligencia zamrzne, teda bude jej trvať hodnú chvíľu, kým vám vygeneruje informáciu.

Ďalším faktom je, že v poslednej dobe je tento chatbot veľmi populárny. Stáva sa, že sú servery preťažené a vy sa nedostanete ani k prihláseniu. V tomto prípade sa vyžaduje trpezlivosť, spravidla sa k službe dostanete o chvíľu.

Vyskúšajte si populárneho chatbota ChatGPT aj vy
Kvôli vysokej popularite sú servery častokrát plné. Zdroj: Vosveteit.sk

Obrovskou výhodou tohto chatbota je aj to, že si pamätá vaše predchádzajúce otázky. Ak vás teda zaujíma niečo z textu hlbšie, môžete sa na to umelej inteligencie opýtať tak, ako by ste sa to opýtali normálneho človeka.

Ak navštívite stránku spoločnosti OpenAI, dostať sa môžete napríklad aj ku generátoru obrazov DALL-E 2. Proces registrácie je veľmi podobný ako v tomto prípade.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre