Toto sú najčastejšie príčiny, prečo je váš mobil pomalý! Väčšinu problémov viete vyriešiť do pár sekúnd
Váš smartfón môže byť pomalý z rôznych dôvodov. Pozrite sa na tie najčastejšie príčiny, ktoré spôsobujú, že váš telefón reaguje pomaly alebo seká.
Zdá sa vám váš mobil pomalý a neviete, prečo tomu tak je? Mať pomalý mobil, nie je niečo čo by chcel človek mať, ide o frustrujúcu situáciu. Poďme sa preto nižšie pozrieť na najčastejšie dôvody, ktoré spôsobujú pomalé reakcie vášho mobilu či sekanie.
Toto sú najčastejšie príčiny, ktoré spôsobujú pomalé reakcie smartfónu
Máte málo úložného priestoru k dispozícii
Vedeli ste, že rýchlosť priestoru ovplyvňuje aj to, či máte dostatok voľného úložiska alebo nie. Mali by ste mať najmenej 10 až 20 % voľného úložiska, aby vám smartfón fungoval riadne. Ak máte k dispozícii málo úložného priestoru, určite si vymažte aplikácie a hry, ktoré nevyužívate, ale aj nepotrebné videá či fotky. Pretože práve to, že nemáte dostatok úložného priestoru k dispozícii, spôsobuje pomalšie reakcie telefónu.
Aj Wi-Fi sieť vám môže spôsobovať problémy
Možno by vás nenapadlo, ale aj nekvalitný Wi-Fi signál vám môže spôsobovať pomalšie reakcie mobilu. Ak je Wi-Fi, ktorú využívate slabá a nedostatočná, váš telefón môže byť akokoľvek výkonný, ale aj tak sa môže nastať situácia, že bude reagovať pomaly. Stať sa to môže napríklad vtedy, keď budete potrebovať načítať do aplikácie nejaké dáta z internetu. V tomto konkrétnom prípade to ale neznamená doslova, že váš mobil je pomalý, nedostatočné je len pripojenie, ktoré nestíha sťahovať dáta a vykresľovať ich v smartfóne.
Vždy majte v telefóne najaktuálnejší operačný systém a aktuálne aplikácie
Toto neplatí len ako lepšia ochrana pred malvérom, no dokonca to môže aj váš telefón zrýchliť. Takže určite zbytočne neváhajte a choďte si aktualizovať váš telefón na najaktuálnejšiu možnú verziu. Možno by vás to nenapadlo, ale operačné systémy ale aj aplikácie, vývojári neustále aktualizujú, aby fungovali rýchlejšie a lepšie. Mimochodom, vedeli ste, že vaše všetky aplikácie v telefóne môžete aktualizovať cez pár kliknutí? Umožňuje to vstavaný Správca aplikácií v Google Play.
RAM na zariadení môže byť plná
Práve tento typ je jeden z tých najkľúčovejších a to aj preto, lebo veľa ľudí ani len netuší, že na vine môže byť preplnená RAM.
Neprehliadni
Ak sa však pýtate, o čom tu vlastne hovoríme, ihneď vysvetlíme. Vždy keď používate webový prehliadač či nejakú aplikáciu, váš telefón ukladá dáta z aplikácie do pamäti RAM. Tento typ pamäte je výrazne rýchlejší ako bežný úložný priestor a slúži na to, aby smartfón mohol s nimi pracovať. A v prípade, že sa zaplní, môže jej robiť problém zvládať čokoľvek, čo na mobile robíte a preto sa môže váš mobil spomaliť. Preto by ste mali pravidelne čistiť RAM pamäť.
Vedeli ste, že pomocou s plnou pamäťou vám môže pomôcť aj reštartovanie smartfónu? Android dokáže skvelo pracovať s RAM pamäťou a to spôsobom, že keď potrebuje pamäť, tak automaticky vypne aplikáciu na pozadí, ktorá má najmenšiu prioritu. Tento manažment ale nie je dokonalý a často sa stáva, že drobné útržky zostávajú v RAM pamäti a spôsobujú problémy. Reštartovaním smartfónu tieto útržky kódov odstránite a zároveň dôjde aj k zavretiu procesov, ktoré môžu spôsobovať problémy.
Máte na zariadení príliš veľa aplikácií spustených na pozadí
Problémom môžu byť aj aktívne aplikácie, ktoré vám bežia na pozadí. Viacero aplikácií, napríklad widgety, neustále aktualizujú obsah, aby ste mali aktuálne podrobnosti po ruke. Napríklad widget na počasie sa aktualizuje každých pár minút, rovnako aj aplikácie sociálnych sietí a ďalšie. Keď sa to nakopí v kombinácii s nejakou úlohou, tak výsledkom je, že smartfón jednoducho nefunguje ako má a reaguje pomaly. Preto, ak chcete vyriešiť tento problém, tak najlepšie je, keď identifikujete aplikácie bežiace na pozadí a obmedzíte ich fungovanie. Mimochodom, widgety bývajú spravidla jedným z najväčších žrútov zdrojov telefónu.
Slabá batéria
Problémom pokojne vie byť aj batéria na vašom mobile. Vždy, keď vám klesne batéria pod určitú úroveň, tak dodáva zariadenia menej napätia. To so sebou prináša to, že procesor a iné komponenty v telefóne, majú na svoje fungovanie menej energie. Pocítite to hlavne v situáciách, kedy napríklad hráte hry či pracujete v náročných aplikáciách. Smartfón vám následne začne sekať. Preto, ak chcete vyťažiť zo svojho smartfónu maximum, tak ho majte nabitý.
Komentáre