ANDROIDNávodySpravodajstvo

Takto identifikujete aplikácie bežiace na pozadí vášho Android smartfónu, ktoré spotrebovávajú neprimerane veľa RAM pamäte

Pomocou tejto funkcie môžete identifikovať aplikácie, ktoré spotrebovávajú neprimerane veľa RAM pamäte

Hoci Android v súčasnosti ponúka skvelý manažment optimalizácie chodu aplikácií na pozadí, tak aj napriek tomu nie je dokonalým. Mnoho aplikácií na pozadí môže nie len spotrebovávať neprimeranie veľa energie, ale aj RAM pamäte. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti vcelku užitočnú funkciu, prostredníctvom ktorej môžete odhaliť, ktoré aplikácie bežia na pozadí vrátane informácie o tom, koľko RAM spotrebovávajú.

Ako zistiť, ktoré aplikácie bežia v Android smartfóne na pozadí

Hneď na začiatku treba povedodať, že táto funkcia je dostupnou prostredníctvom vývojárskych nastavení smartfónu. K ním sa môžete dostať prostredníctvom nasledovanej cesty.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Otvorte si nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie Informácie o telefóne. Následne 10-krát za sebou kliknite na položku „Číslo zostavy“. Následne sa vám zapnú vývojárske nastavenia smartfónu.

Následne si otvorte opäť nastavenia vášho smartfónu. Potom otvorte sekciu „Systém“ a následne zvoľte možnosť „Pre vývojárov“. V rámci otvorenej ponuky vyhľadajte položku „Spustené služby“.

Po otvorení položky Spustené služby,  uvidíte obdobný zoznam aplikácií, ako môžete vidieť nižšie. Ide o aplikácie, ktoré vám bežia na pozadí. Zároveň v pravom stĺpci pri spustených aplikáciách uvidíte, koľko RAM pamäte aktuálne spotrebovávajú. V prípade, ak by ste chceli pozastaviť ich fungovanie aplikácie na pozadí, tak stačí kliknúť na aplikáciu a potom zvoľte možnosť Zastaviť.

Druhým dychom však treba dodať, že pomocou funkcie zastaviť, dôjde len k dočasnému pozastaveniu fungovania aplikácie. Keď ju neskôr zapnete a vypnete, tak neskôr bude fungovať na pozadí ako doposiaľ. V prípade, ak by ste chceli pozastaviť fungovanie aplikácií natrvalo, tak vám dávame do pozornosti návod, kde sme sa venovali tejto téme.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close