BezpečnosťNávody

Priamo v Messengeri od Facebooku sa už môžete pozrieť, či niekto cudzí číta vaše správy. Pozrite sa, kde!

V Messengeri pribudla nová funkcia, pomocou ktorej sa môžete pozrieť, či je váš účet aktívny aj na inom zariadení. Pozrite sa, či niekto cudzí číta vaše správy.

Pravdepodobne aj vy používate Messenger od Facebooku na to, aby ste mohli komfortne komunikovať s vašimi priateľmi. Ide o jednu z najrozšírenejších komunikačných platforiem a to nielen u nás, ale celosvetovo.

Cez aplikáciu často zdieľame aj citlivé údaje. Môže ísť napríklad o fotografie, dokumenty či heslá do rôznych služieb a podobne. Možno ste to nevedeli, ale doposiaľ komunikácia cez Messenger nebola šifrovaná. Znamená to, že útočník, ktorý zachytil vašu komunikáciu, mohol pristupovať k obsahu správ. To sa ale nedávno zmenilo. Meta predvolene zapla end-to-end šifrovanie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

K obsahu správ nemusí pristupovať len hacker

K obsahu vašich správ sa ale môže potenciálne dostať aj niekto cudzí, prípadne aj člen vašej domácnosti a to bez toho, aby bol hackerom. Stačí, keď na druhom počítači sa prihlásite do Facebooku a neodhlásite sa. Prípadne, ak ste uložili heslo v prehliadači, tak pomocou pár klikov, sa môže ďalšia osoba prihlásiť k vášmu účtu bez vášho vedomia. Málokto si uvedomuje, že Messenger a Facebook sú prepojené nádoby. Ak niekto má prístup k vášmu účtu, tak vidí aj správy, ktoré si s niekym ďalším posielate cez aplikáciu.

V minulosti sme vám ukázali, ako môžete odhaliť, či niekto cudzí je prihlásený k vášmu účtu. Postup, ako zistiť, či je niekto cudzí prihlásený k vášmu Messengeru, je prakticky identický. No k tejto informácií sa po novom môžete dostať aj z pohodlia aplikácie Messenger. Táto novinka je dostupnou od poslednej veľkej aktualizácie Messengeru spred pár dní.

Ako zistiť, kto každý má prístup k vášmu Messengeru

Prejdime ale k samotnému postupu, ako sa môžete pozrieť, či je niekto cudzí prihlásený k vášmu Messengeru. Otvorte si v prvom kroku samotnú aplikáciu Messengeru a kliknite na tri vodorovné čiary v ľavom rohu. Potom kliknite na ozubené koliesko. Ide o nastavenia aplikácie.

Teraz prerolujte ponuku k možnosti Súkromie a bezpečnosť. Kliknite na ňu. V sekcii Zabezpečenie kliknite na možnosť Čety zašifrované end-to-end. Teraz kliknite na možnosť Prihlásenia.

Potom uvidíte prehľad posledných prihlásení k vášmu Messengeru. V prípade, ak by ste si chceli pozrieť kompletnú históriu prihlásení k vášmu Messengeru, kliknite na možnosť „kde ste sa prihlásili“. Následne uvidíte kompletný prehľad zariadení, ktoré máte, resp. mali ste, prepojené s vašim účtom, teda aj Messengerom.

Ak medzi zariadeniami nájdete nejaké, ktoré nespoznávate, tak kliknite na tri bodky vedľa zariadenia a potom ho odstráňte. Nezabudnite, že je potrebné zmeniť si aj heslo, aby sa cudzia osoba nemohla k vášmu účtu znova prihlásiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close