BezpečnosťNávody

Ako môžete zistiť, že sa vám do účtu na Facebooku prihlásila neznáma osoba? Toto nastavenie neprehliadajte!

Pozrite sa, ako si môžete nastaviť funkciu na Facebooku, aby ste boli upozornený na to, že sa niekto cudzí prihlásil do vášho účtu.

Sociálne siete sú bohatým zdrojom informácií o nás. Dokážu odhaliť nielen naše záujmy, ale i to, s kým pravidelne komunikujeme, aké stránky sledujeme a podobne. V prípade, ak má niekto prístup k vášmu účtu, tak je dokonca schopný odhaliť i obsah správ, ktoré si vymieňate so známymi a priateľmi. Tieto informácie môžu byť zneužitými rôznym spôsobom. A práve preto, by sme vám chceli dať do pozornosti zaujímavú funkciu Facebooku, ktorá umožňuje notifikovať vás, ak sa niekto cudzí prihlási do vášho účtu.

Ako zistiť, keď sa niekto cudzí prihlási do vášho Facebook účtu?

Samotnú funkciu, ako môžete zistiť, keď sa do vášho účtu prihlási niekto neznámy, ponúka Facebook v rámci nastavení súkromia. Je však dobre „zahrabanou“ a bežný používateľ sa k nej dostane len vo výnimočných prípadoch. Nehovor viac o tom, že medzi používateľmi, nejde o moc známu funkciu. Poďme sa teda pozrieť na to, kde ju nájdete.

V prvom kroku si otvorte aplikáciu Facebooku a kliknite na ikonu troch čiar spolu s vašou profilovou fotografiou. Následne sa vám otvoria nastavenia, ktoré zrolujte do spodnej časti k sekcii Nastavenia a súkromie. Následne opäť zvoľte možnosť Nastavenia.

Teraz zrolujte ponuku do sekcie Zabezpečenie a otvorte možnosť Zabezpečenie a prihlasovanie. V rámci tejto ponuky nájdete široké možnosti, ako môžete zvýšiť zabezpečenie vášho účtu. Zrolujte teraz ponuku do sekcie Nastavenia doplnkového zabezpečenia a zvoľte možnosť Dostávať upozornenia na neidentifikované prihlásenie. Následne si zapnite, ako chcete byť upozornený na to, že sa do vášho účtu prihlásil niekto z neznámeho zariadenia.

Musíme však ešte upozorniť na to, že sekcie Zabezpečenia obsahuje i ďalšie užitočné nástroje a funkcie. Jednou z nich je, že sa môžete pozrieť na zariadenia, prostredníctvom ktorých ste prihlásený k vášmu účtu. Ide o funkciou Kde ste prihlásený/á. Rovnako môžete váš účet i odhlásiť z jednotlivých zariadení. Tiež treba dodať, že ak ste sa v minulosti prihlásili prostredníctvom nejakého zariadenia a autorizovali ste ho, tak pri ďalšom prihlásení sa prostredníctvom daného zariadenia, už nebudete upozornený na prihlásenie sa. Z jednotlivých zariadení sa môžete odhlásiť potom, ako kliknete na tri zvislé bodky a zvolíte možnosť odhlásenia sa.

prihlasenie zariadenia k Facebook uctu
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že článok bol pre vás užitočný. Budeme radi, ak nás podporíte sledovaním na sociálnej sieti Facebook, alebo prostredníctvom zdieľania článku.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close