AppleSamsungSpravodajstvo

O tieto smartfóny bol tento rok najväčší záujem: Dominovali najmä dvaja výrobcovia

Pozrite sa, ktoré smartfóny sa stali najobľúbenejšími v predajoch počas tohto roka a inšpirujte sa aj pri kúpe vášho nového modelu.

Pri kúpe smartfónu sa radi sústreďujeme na kvalitu a to, že si kupujeme telefón, ktorý nám dlho vydrží. Často sa pritom spoliehame na používateľské recenzie či dobré ohlasy u predajcov. Predsa ak si telefón kúpilo veľké množstvo iných ľudí, tak s ním musíme byť spokojní aj my, nie? Štatistiky z portálu Omdia nám pritom prezrádzajú, ktoré modely sa počas prvej polovice tohto roka predávali najlepšie a získali si tak najlepšie ohlasy u predajcov. Používatelia sa pritom sústreďovali nielen na prémiové a úplne lacné smartfóny, no kupovali vo veľkom aj telefóny z tzv. strednej triedy. Okrem toho ale môžeme skonštatovať, že preferovali najmä dvoch výrobcov telefónov.

iPhone alebo Samsung?

Nikoho zrejme neprekvapí, že rebríček TOP 10 najpredávanejších smartfónov na trhu obsadili najmä spoločnosti Apple a Samsung. Prekvapením ale je, že tieto dve spoločnosti tento polrok rebríček ovládli úplne, nakoľko počas minulých období sa v rebríčku nachádzali aj lacnejšie smartfóny od Xiaomi. Teraz ale TOP desiatku kompletne zaplnili iPhony a Samsung telefóny, ktoré boli z rôznych cenových kategórií. Nižšie sa môžete pozrieť na pozície najpredávanejších telefónov za prvý polrok roku 2023.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  1. iPhone 14 Pro Max
  2. iPhone 14 Pro
  3. iPhone 14
  4. iPhone 13
  5. Samsung Galaxy A14
  6. Samsung Galaxy S23 Ultra
  7. Samsung Galaxy A14 5G
  8. Samsung Galaxy A54 5G
  9. Samsung Galaxy A34 5G
  10. iPhone 11

Ako môžete vidieť, rebríček tento rok obsadili nielen úplné novinky v podobe najnovších iPhonov, no objavil sa tam aj starší iPhone 11. Ten je pre používateľov aktuálne atraktívny práve pre nižšiu cenu, no stále lákavé parametre. Mnohých ale zaujali aj novšie smartfóny od Samsungu, ktoré tento rok vyradili z rebríčka čínske Xiaomi. To už sa v TOP desiatke neobjavilo.

Lacné smartfóny, stredná trieda alebo vlajkové lode?

Lacné smartfóny sú medzi používateľmi stále kategóriou, ktorá sa v rebríčku TOP desiatich najpredávanejších smartfónov jednoducho musí objaviť. Tento rok sú zástupcami tejto kategórie modely Galaxy A14 a Galaxy A14 5G od Samsungu. Práve 4G verzia smartfónu sa pritom stala najpredávanejším telefónom od Samsungu a prekonal aj vrcholný Galaxy S23 Ultra. Tí, ktorí ale radi zainvestujú do kvalitnejších telefónov, radi kupujú iPhony. Jedinou vlajkovou loďou so systémom Android sa na zozname stal práve model Galaxy S23 Ultra od Samsungu.

Samsung Galaxy S23 Ultra displej_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Stredná trieda smartfónov sa ale v rebríčku často neobjavuje. Používatelia totiž preferujú úplne lacné modely či naopak drahé vlajkové lode. Tento rok sa ale predávali aj kvalitne spracované smartfóny práve z kategórie strednej, resp. vyššej strednej triedy. V rebríčku ide práve o modely ako Samsung Galaxy A54 a Galaxy A34, ktoré juhokórejský gigant predstavil v marci tohto roka.

Kúpili ste si tento rok nový smartfón aj vy? A je to niektorý z týchto modelov alebo ste siahli po nejakom inom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close