ANDROIDAppleSpravodajstvo

Ceny série iPhone 15 budú opäť vyššie: Inšpirovať sa nimi majú aj Androidy!

Séria iPhone 15 má nasadiť pri predstavení vyššie ceny. Obavy však majú aj používatelia smartfónov s Androidom, vyššie ceny ovplyvnia aj ich.

S blížiacim sa septembrovým predstavením nových iPhonov sa čoraz častejšie vynárajú aj špekulácie. Medzi špekuláciami ale vieme nájsť aj potvrdené informácie napríklad o prechode na USB-C konektor, ktorý nahradí po dlhých rokoch konektor lightning. Nové technológie ale budú niečo stáť a viaceré zdroje poukazujú na to, že Apple svoju sériu iPhone 15 predstaví s vyššími cenami. A či už sa nám to bude páčiť alebo nie, vyššími cenami sa inšpirujú aj výrobcovia Android smartfónov. Tí si vyššie ceny budú môcť dovoliť práve pre zvýšenie cien u Applu. Bližšie informácie o zdražovaní prináša portál androidauthority.com.

Séria iPhone 15 chystá vyššie ceny

Uvádzacie ceny nových iPhonov boli dlhé roky rovnaké, minimálne teda na trhu v USA. Práve cena v USA pri predstavení pritom uvádzala, aké ceny si budú môcť dovoliť nasadiť aj výrobcovia prémiových Androidov. Apple je totiž na trhu zárukou kvality a ak by Androidy prinášali pri vlajkových lodiach výrazne vyššie ceny, tak by sa nemuseli stretnúť s takým úspechom. Modelový rad iPhone 15 však podľa posledných informácií skutočne získa pri predstavení vyššie ceny, čo sa nie každému bude páčiť.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iphone 14 apple
Zdroj: Yalcin Sonat / Shutterstock.com

Zvýšenie cien sa očakáva o približne 100 až 200 amerických dolárov pri predstavení v USA. Vyššie ceny pochopiteľne získa najmä model s prívlastkom Pro, resp. Ultra, ktorý má nahradiť doterajší iPhone Pro Max. Apple so sériou iPhone 15 však nebude jediným výrobcom, ktorý zmení trh so smartfónmi. Na vyššie ceny majú reagovať aj výrobcovia Android smartfónov, ktorí si budúci rok so svojimi vlajkovými loďami budú môcť dovoliť nasadiť vyššie cenovky.

Očakávať máme aj drahšie Androidy

Spoločnosť Apple udáva na trhu so smartfónmi trendy a aj keď si to častokrát neuvedomujeme, je to tak. Práve Apple bol prvý výrobca, ktorý spopularizoval telefóny bez 3.5mm jacku a taktiež bez nabíjacieho adaptéra v balení. Výrobcovia Androidov si tak povedali, že keď to prešlo Applu, tak môžu aj oni. A vyššie ceny pri sérii iPhone 15 budú môcť znamenať, že sa rovnako rozhodnú aj konkurenčné spoločnosti vyrábajúce Androidy.

Samsung Galaxy S23 Ultra zadna stena_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Len nedávno sme sa pritom dozvedeli, že prémiový čipset pre vlajkové lode na rok 2024, teda Snapdragon 8 Gen 3 bude drahší ako sme čakali. Výrobcovia teda budú musieť siahnuť po lacnejších alternatívach, ak si budú chcieť zachovať ceny ako tento rok. Keďže ale Apple svoje ceny zvýši, môže sa stať, že aj výrobcovia Androidov Snapdragon 8 Gen 3 nasadia a novú vlajkovú loď si budúci rok pravdepodobne kúpime s cenou o niečo vyššou ako by sme predpokladali.

Koľko by ste boli ochotní zaplatiť za nový smartfón? Radšej by ste ušetrili alebo si priplatili za vlajkovú loď? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close