Koniec éry zakrivených displejov? Ikonický model od Samsungu ho budúci rok zrejme nenasadí!

Vlajkový model od Samsungu by mal vsadiť na rovný displej namiesto toho so zakrivenými hranami. Popularita týchto displejov zrejme klesla.

Samsung Galaxy S23 Ultra_zahnuty displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Smartfóny so zakriveným displejom ešte pred pár rokmi značili akúsi prémiovú triedu. Zakrivené hrany v displejoch pritom obsahovali len drahšie telefóny s prémiovou výbavou, no dnes ich nájdeme už aj v strednej triede telefónov. Počas posledného roka sa ale viacerí používatelia začali sťažovať na to, Že zakrivené displeje nie sú praktické a ich používanie je častokrát komplikovanejšie ako tých rovných. Vo výsledku toho sa aj čínske Xiaomi rozhodlo, že základný model vlajkovej série Xiaomi 13 ponúkne len rovný displej a zakrivený nechajú len v Pro a Lite verzii. Teraz ale portál androidauthority.com informuje o tom, že displej so zakrivenými hranami budúci rok zrejme nenájdeme ani v ikonickom Samsungu Galaxy S24 Ultra.

Prémiový model od Samsungu zrejme zakrivený displej nevyužije

Displeje so zakrivenými hranami sú mierne ťažšie na používanie a údržbu, to musíme uznať. Využívanie takýchto displejov s ochrannými sklami často nie je možné a sklá sa rýchlo vedia poškodiť. Majitelia týchto telefónov teda často vsádzajú len na menej efektívne ochranné fólie. Aj napriek tomu takéto displeje pôsobia prémiovo a uvedomuje si to aj spoločnosť Samsung. Práve jeden model z dielne Samsungu bol každoročne istotou, že displej so zakrivenými hranami ponúkne. Šlo o model s prívlastkom Ultra vo vlajkovej sérii Galaxy S, ktorý sa stal náhradou za zrušenú sériu Galaxy Note.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalším zástupcom tejto série od Samsungu bude Galaxy S24 Ultra, ktorý ale podľa posledných informácií už displej so zakrivenými hranami už neponúkne. Informáciu potvrdzuje aj známy leaker Ice Universe, ktorý sa dlhodobo sústreďuje aj na spoločnosť Samsung a jej zariadenia. Ice Universe pritom v príspevku uvádza, že model by mohol mať veľkosť okolo 6.8″, rozlíšenie 3120×1440 pixelov, pomer strán 19.5:5 a maximálnu úroveň jasu 2500 nitov. Na snímke ale môžeme vidieť telefón s plochým displejom, bez zakrivenia.

Displeje majú mať širšie rámčeky

Ďalšia séria vlajkových smartfónov od Samsungu si prejde viacerými zmenami. Podľa posledných informácií, ktoré máme z únikov, máme očakávať batérie s väčšou kapacitou a rovnako aj rýchlejšie nabíjanie v celej sérii Galaxy S24. Nedávno sme sa ale dozvedeli, že Samsung má vsadiť na širšie rámčeky okolo displeja. Tie by sa mali takmer vyrovnať modelu Galaxy A54. V tomto prípade ale porovnávame model strednej triedy s nie tak dobre prepracovanou konštrukciou a vrcholný model spoločnosti. Dúfame, že si to Samsung teda ešte premyslí a rámčeky okolo displeja spraví tenšie. Do predstavenia smartfónov vo februári je ešte totiž veľa času.

Čo by ste povedali na takúto konštrukciu smartfónu? Ste skôr fanúšikmi zakrivených displejov alebo tých plochých? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre