SamsungSpravodajstvo

Unikli informácie o výbave série Samsung Galaxy S24: Väčšie batérie, rýchlejšie nabíjanie, displeje nás nepotešia

Modely zo série Samsung Galaxy S24 by mohli vsadiť na dlhšiu výdrž na jedno nabitie, no šetrili by v iných oblastiach. Toto o nich vieme.

Ako by to bolo včera, keď Samsung predstavoval svoje vlajkové lode pre rok 2023 v sérii Galaxy S23. Od ich predstavenia ale už ubehlo celkovo pol roka a nie je žiadnym tajomstvom, že juhokórejský gigant už pracuje na nástupcoch smartfónov z tejto série. Aj preto sa dnes môžeme pozrieť na úniky informácií o výbave série Samsung Galaxy S24, ktorá má fanúšikov potešiť najmä v oblasti výdrže batérie a rýchlosti nabíjania. Keď sa ale niekde pridáva, inde sa musí ubrať a zdá sa, že to budúci rok schytajú práve displeje. Portál sammobile.com zdieľa informácie práve o týchto súčastiach výbavy, ktoré niekoho pravdepodobne potešia, iného zasa možno sklamú.

Séria Samsung Galaxy S24 ponúkne vyššie kapacity batérie

Na výdrži smartfónu si mnohí zakladajú a aj napriek tomu môžeme na trhu stále vidieť telefóny, ktoré na jedno nabitie nevydržia ani jeden celý deň a musíme ho v priebehu dňa nabíjať. Najviac pritom bežne trpia vlajkové modely s nižšou kapacitou batérie a výnimkou nie sú ani tie od Samsungu. Základný model série Galaxy S23 pritom ponúkol kapacitu batérie len 3900mAh, čo určite nie je veľa. Model Samsung Galaxy S24, ktorý nám výrobca predstaví začiatkom budúceho roka, by mal konečne pokoriť hranicu 4000mAh a ponúknuť presne 4000mAh batériu vo svojej výbave.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
samsung galaxy s23+ Displej
Zdroj: Vosveteit.sk

O niečo viac si polepší model Galaxy S24+, ktorý získa až o 200mAh kapacity batérie navyše v porovnaní s tohtoročným modelom. V jeho výbave by sme teda mohli vidieť až 4900mAh batériu, čo je v prémiových telefónoch takmer nadštandard. Najlepšie na tom bude pochopiteľne Samsung Galaxy S24 Ultra, ktorý ale vyššiu kapacitu batérie získať nemá a opäť ponúkne 5000mAh batériu vo výbave. Niektoré zdroje však už predtým odkazovali na to, že Samsung budúci rok zapracuje na rýchlejšom nabíjaní a model s prívlastkom Ultra by mal ponúknuť až 65W nabíjanie.

Displej ale nepoteší

Ako sme už vyššie spomínali, podľa všetkého sa musí niekde šetriť. Mrzí nás ale, že v prípade vlajkových lodí by to bolo práve pri displeji. Známy leaker Ice Universe, ktorý sa zameriava najmä na Samsung, na sociálnej sieti Twitter zdieľal potenciálny displej modelu Samsung Galaxy S24 Ultra. Ten by mal vsadiť na širšie rámčeky, ktoré sa v tomto prípade už budú vedieť porovnať s modelom Galaxy A54. Samsung Galaxy A54 však spadá do strednej triedy smartfónov a širšie rámčeky okolo displeja mu vieme odpustiť.

Ice Universe pritom uvádza, že Samsung by v prípade prémiového modelu pokryl aktívnou plochou displeja len 88% jeho celkovej plochy. Táto hodnota je však najnižšia už od čias modelu Galaxy S10, ktorý prišiel na trh v roku 2019. Samsung však podobný krok s rozširovaním rámčekov už v minulosti vykonal. Spravil tak aj pri smartfóne Galaxy S23 Ultra, keďže mal širšie rámčeky okolo displeja v porovnaní s Galaxy S22 Ultra.

Čo poviete na tieto zmeny, bola pri pre vás séria Samsung Galaxy S24 atraktívna? A aké ďalšie zmeny by ste radi v telefónoch videli? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close