APLIKÁCIE A HRYNávody

Neviete, kde ste boli takto mesiac dozadu? Google Mapy vám to povedia! Túto kontroverznú funkciu pozná málokto!

Google Mapy nám nemusia pomáhať iba pri plánovaní trás. Vieme sa pomocou nich aj obhliadnuť na tie, ktoré sme už absolvovali.

Google Mapy sú najmä pre používateľov operačného systému Android dobre známou aplikáciou. Často ju máme v smartfóne predinštalovanú a preto ju používame nielen na navigovanie. Táto aplikácia od Googlu je totiž ideálna aj na plánovanie letnej dovolenky s ohľadom aj na spotrebu paliva, no taktiež sa pomocou nej viete tak trochu preniesť v čase. Google Mapy v sebe ale skrývajú oveľa väčšie množstvo funkcionalít, ako napríklad ukladanie miest, ktoré sme navštívili.

Pohľad do minulosti

Počas voľných dní viete navštíviť množstvo miest. Niekedy ich je až toľko, že si na to nemusíte presne spomenúť. Funkcionalita Google Máp ale zachytáva každý jeden bod, ktorý ste navštívili a zaznamenáva taktiež presuny medzi nimi. Vy si tak viete veľmi jednoducho zrekapitulovať svoju dovolenku pomocou tejto funkcionality, teda pokiaľ ste ju nevypli. Ak ste sa ale v týchto nastaveniach nehrali, tak by ste funkcionalitu mali mať zapnutú, pretože je zapnutá automaticky. Poďme sa preto pozrieť na to, kde to viete nájsť.

Po otvorení aplikácie Google Mapy kliknite na profilovú ikonu v pravom hornom rohu. Následne vyberte možnosť Vaša časová os.

časová os google mapy 1
Zdroj: vosveteit.sk

To vám v spodnej časti obrazovky otvorí malé menu, v ktorom sa viete posúvať deň po dni alebo si viete nastaviť vami vybraný dátum. Potom vám už iba Google zobrazí miesta, ktoré ste v daný deň navštívili. Zároveň vám ukáže aj to, ako ste sa medzi danými miestami pohybovali. To ale nemusí byť vždy presné a aj Google sa stále len učí.

časová os google mapy 2
Zdroj: vosveteit.sk

Funkcia je bezpochyby zaujímavou a oceníte ju v situáciách, kedy si budete potrebovať osviežiť pamäť kde ste boli. Na druhej strane nie každému môže byť po chuti, že sa týmto spôsobom niekde o vás zaznamenáva to, kde ste niekedy boli

Vypnutie funkcie

Aj keď vie byť táto funkcionalita mimoriadne užitočná, tak mnohým sa nemusí pozdávať. Predsa to je len istý zásah do súkromia. Ak sa vám to nepáči, tak prejdite do nastavení svojho účtu Google (myaccount.google.com), kde sa prekliknite do sekcie Údaje a ochrana súkromia. Následne nájdite možnosť História polohy a danú funkcionalitu vypnite. Vypnutie tejto funkcionality nijako neovplyvní zobrazovanie máp, samotnú navigáciu a ani iné funkcionality ako napríklad Nájdi moje zariadenie.

historia polohy Google Mapy
Zdroj: vosveteit.sk

Google Mapy rozhodne patria medzi TOP aplikácie na zobrazovanie máp a ciest, no väčšina používateľov na samotné navigovanie preferuje služby aplikácie Waze. A ako ste na tom vy? Využívate iba Google Mapy alebo kombináciu viacerých aplikácií? Podeľte sa s vašim názorom dolu v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close