Takto môžete cez Google Mapy cestovať v čase: Túto funkciu pozná len málokto!

Google Mapy nám ponúkajú užitočnú funkcionalitu StreetView. Po novom v nej viete dokonca aj cestovať časom.

Google Mapy_uvodny
Zdroj: unsplash.com (James Yarema)

Aplikácia Google Mapy patrí rozhodne medzi najpopulárnejšie aplikácie na určovanie polohy či hľadanie trasy. Jednou z jej funkcionalít je aj StreetView, ktorý už 15 rokov sníma ulice po celom svete pre čo najlepšie zobrazenie akéhokoľvek kútu našej planéty z pohodlia domova. Svet sa ale rýchlo mení a aj StreetView musí pravidelne aktualizovať svoje snímky. Google ale najnovšie umožňuje akési cestovanie v čase, v ktorom si môžete tieto staré snímania pripomenúť. A to všetko z vášho smartfónu. Na informáciu upozornil web xatakandroid.com.

Cestovanie v čase pomocou StreetView

Pri plánovaní cesty sú určite vhodné čo najnovšie údaje. Niekedy ale nie je na škodu si trochu zaspomínať. Aj za 10 rokov sa toho vo vašom okolí určite zmenilo dosť a vy sa takto virtuálne s vašim Android smartfónom viete presunúť v čase. Je to pritom veľmi jednoduché a prehľadné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V aplikácii Google Mapy nájdite vami požadované miesto. Následne naň kliknite a podržte, až kým sa vám v ľavom dolnom rohu nezobrazí StreetView. Po kliknutí na StreetView sa vám v spodnej časti zobrazí názov danej adresy. Hneď pod ním je napísaný dátum, kedy bola daná snímka vytvorená. No a vedľa dátumu nájdete tlačidlo s názvom Zobraziť ďalšie dátumy.

streetview 1
Zdroj: vosveteit.sk

To vám otvorí ponuku všetkých dostupných snímok daného miesta aj s dátumom ich vyhotovenia. Po kliknutí na požadovaný dátum sa viete pohybovať po mieste rovnako, ako doteraz. Následne sa už iba kochajte malým pohľadom do minulosti. Rozhodne si všimnete, koľko vecí sa za tak krátky čas dokázalo zmeniť.

streetview 2
Zdroj: vosveteit.sk, Google StreetView výber z minulých snímkov

Pri takýchto maličkostiach je vidieť, že Google rozhodne myslí takmer na všetko. Aj takýto detail totiž dopĺňa bohatú funkcionalitu Google Máp, ktoré zväčša používame na plánovanie dovoleniek alebo krátkych výletov. Čo sa ale týka samotnej navigácie, tak majú Mapy výraznú konkurenciu minimálne v podobe Waze. V tomto článku sme sa venovali rozdielom medzi týmito dvoma aplikáciami.

Pevne veríme, že vás krátka cesta v čase poteší a vy si tak pripomeniete časy minulé.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre