BezpečnosťSpravodajstvo

Nevidíte profilovú fotografiu kontaktu vo WhatsAppe?! Toto sú možné dôvody, prečo je to tak

Občas sa môže stať, že vám zmizne profilový obrázok jedného alebo viacerých kontaktov. Čo sa za tým ukrýva?

WhatsApp je dnes jednou z najpopulárnejších četovacích aplikácií, no ako každá, aj táto má svoje chyby. Možno ste sa už stretli s tým, že ste z ničoho nič prestali vidieť profilový obrázok kontaktu alebo kontaktov. Lenže prečo je to tak?

WhatsApp vám ako aj ostatné četovacie platformy umožní zvoliť si profilový obrázok, podľa ktorého vás môžu kontakty identifikovať. Ak sa vám profilovka kontaktu nezobrazuje, problém môže byť v nasledujúcich veciach.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Odstránený profilový obrázok

Najjednoduchším vysvetlením je to, že si váš kontakt profilovú fotku jednoducho odstránil. Dôvodov môže byť množstvo, od ochrany súkromia až po iné osobné dôvody. V takomto prípade nič nespravíte, pretože ide o jeho vlastné rozhodnutie. Komunikovať však môžete s kontaktom stále rovnako či už textovo alebo pomocou telefonických a video hovorov.

Nastavenia súkromia

Ďalším dôvodom môže byť zmena nastavení súkromia. WhatsApp totiž ponúka bohaté možnosti, ako si svoje súkromie chrániť. Jedno z nastavení je napríklad možnosť, aby vašu profilovú fotografiu nevidel niekto, koho nemáte priamo uloženého medzi kontaktmi. Ak teda nevidíte profilovú fotku vášho známeho, možno má len vaše číslo v aplikácií, no nemá ho uložené do zoznamu kontaktov. V takomto prípade ho môžete požiadať o pridanie do tohto zoznamu, alebo sa skúste opýtať, či si nemenil nastavenia súkromia.

whatsapp 4
Zdroj: vosveteit.sk

Vymazal si vás z kontaktov

Ak ste včera videli profilovú fotografiu kontaktu a dnes je namiesto nej len prázdne miesto, možno si vás vymazal z kontaktov. Ako sme už vyššie spomenuli, ak si vás niekto z tohto zoznamu odstráni, automaticky prestávate vidieť jeho profilovku. Môžete ho skúsiť požiadať o opätovné pridanie do kontaktov, no odporúčame zvážiť všetky okolnosti.

WhatsApp_chat_logo
Zdroj: unsplash.com (Christian Wiediger), úprava Vsoveteit.sk

Kontakt si vás zablokoval

Zablokovanie je citlivou témou a určite nikoho nepoteší keď zistí, že sa človek s ktorým komunikoval rozhodol pre takýto krok. Musíme však spomenúť, že zablokovanie je jednou z možností, prečo už nevidíte profilovú fotografiu vášho kontaktu. Vyššie sme spomenuli niekoľko ďalších dôvodov prečo tak je, preto môže byť ťažké zistiť čo sa presne stalo. Ak si vás kontakt zablokoval, overiť to môžete jednoduchým spôsobom. Pošlite mu správu a ak sa vám pri nej zobrazí len jedna fajočka, znamená to, že ste zablokovaní a s daným kontaktom už nebudete môcť komunikovať, pokiaľ sa nerozhodne inak a neodblokuje si vás.

Chyba v aplikácii

Pri používaní WhatsAppu sa vám môže stať, že na smartfóne vám zmiznú všetky profilové fotografie, no vo webovej verzii ich uvidíte alebo naopak. V takomto prípade vás kontakt nezablokoval, ani si nikto nemenil nastavenia súkromia. V aplikácii sa môže jednoducho vyskytnúť chyba, ktorá sa takto prejaví. V tomto prípade netreba panikáriť, pretože sa zvykne v krátkom čase sama vyriešiť.

Ak by však problém pretrvával, môžete skúsiť aktualizovať zoznam kontaktov a problém sa vyrieši.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close