Netflix opäť mení podmienky: Zdieľate s niekým účet? Všetko bude inak, ako malo pôvodne byť. Nebude sa vám to páčiť

Známa streamovacia služba Netflix mení plány. Dotknú sa aj Slovákov.

netflix blokovanie
Zdroj: unsplash.com (freestocks), úprava Vosveteit.sk

Pokiaľ patríte medzi predplatiteľov Netflixu, pravdepodobne ste v poslednej dobe sledovali zmeny podmienok v rámci účtov. Populárna streamovacia služba pre filmy, seriály, no aj hry nám v posledných mesiacoch zakázala voľné zdieľanie jedného účtu vo viacerých domácnostiach. Rovnako však Netflix ponúkol používateľom viacero riešení v podobe oddelenia účtu, aby ste o svoje nastavenia neprišli či dokonca možnosť priplatenia si za ďalšiu domácnosť. Vďaka tomu teda prišli na trh tzv. „podúčty“, ktoré používateľov vyšli lacnejšie ako základné predplatné. Teraz nás však portál andro4all.com informuje o významných zmenách, ktoré sa dotknú aj Slovenska. A ak zdieľate jeden účet so známymi, pravdepodobne sa vám novinky nebudú páčiť.

Netflix ruší možnosť podúčtov, na Slovensko neprídu

Už pred dvoma mesiacmi sme vás informovali o tom, že Netflix začína s blokovaním účtov aj v susednej Českej republike. Česi tak môžu možnosť podúčtov využívať dlhšie, pričom za jednu pridruženú domácnosť si priplatia sumu vo výške 79 Kč na mesiac, teda približne 3.33 €. Na Slovensku však zdieľanie účtov stále dokážeme praktizovať, pričom je len otázkou času, kedy streamovacia služba zakročí aj u nás. Riešenie v podobe pridružených domácností však neponúkne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
netflix filmy a serialy
Zdroj: rafapress / Shutterstock.com

Netflix sa totiž rozhodol, že v krajinách, kde zatiaľ tieto podúčty neponúkol, ich v budúcnosti ani neponúkne. Na Slovensku teda nebudeme môcť využívať toto riešenie, ktoré by nás vo výsledku vyšlo lacnejšie ako platenie si celého samostatného plánu. Okrem toho však služba uvádza, že sa za túto nepríjemnosť ospravedlňuje, no chce dosiahnuť toho, že ich predplatné bude prehľadné a nebude obsahovať zbytočné doplnkové služby. Takouto službou by boli aj účty pre pridružené domácnosti. Rovnako je veľmi pravdepodobné, že streamovacia služba tieto pridružené účty zruší aj v krajinách, kde ich zaviedla.

Postupne sa ruší aj najlacnejší plán

Najlacnejším plánom na Slovensku je aktuálne plán Basic, teda základný plán. Tento plán u nás stojí 7.99 €, pričom ponúka sledovanie v HD rozlíšení. Okrem neho však máme na výber aj štandardný a prémiový plán s vyššou cenou. V niektorých krajinách Netflix aktuálne spúšťa aj možnosť základného plánu s reklamami, ktorý je v ponuke s ešte nižšou sumou. Tento plán na Slovensku zatiaľ nemáme, no očakávame, že v blízkej dobe úplne nahradí aktuálny plán Basic bez reklám za 7.99 €. K rušeniu tohto plánu v niektorých krajinách už postupne prichádza.

netflix_titulka_2
Zdroj: RozenskiP / Shutterstock.com

Zmena podmienok Netflixu na čele so zákazom zdieľania účtov však prekvapivo vynáša. Netflix sa aktuálne nachádza v skutočne zelených číslach, pričom počet predplatiteľov len narastá. Riskantné zmeny sa službe teda vyplatili a aj ďalšie zmeny by sa neskôr mohli pozitívne odzrkadliť na počte účtov. Musíme však spomenúť, že aj napriek zmenám a zákazom sa Netflix snaží znižovať ceny predplatného. A už v blízkych mesiacoch by sa nižšie ceny plánov mohli ukázať aj u nás.

Patríte medzi predplatiteľov Netflixu? A zdieľate jeden účet so svojimi známymi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre