Netflix ruší v prvej krajine náš najlacnejší plán: Čaká táto zmena aj Slovensko?!

Najlacnejší plán v rámci služby Netflix skončí v jednej krajine. Zmeny by mohli nasledovať aj v ďalších krajinách.

netflix filmy a serialy
Zdroj: rafapress / Shutterstock.com

Predplatitelia streamovacej služby Netflix majú na výber z niekoľkých plánov pre predplatné, pričom si môžu zvoliť aký program im vyhovuje. V konečnom dôsledku tak majú na Slovensku na výber medzi troma plánmi, teda základný, štandardný a prémiový plán. Rozdiel medzi nimi je v možnostiach, ktoré plány ponúkajú, no najmä v ich cene. V zahraničí pritom už môžu viacerí evidovať aj základný plán s reklamami, ktorý mal zvýšiť popularitu služby lacným plánom, ktorý si zarába aj reklamami. Prvá krajina však teraz plánuje pôvodný základný plán zrušiť, pričom ide o plán, ktorý je na Slovensku skutočne populárny a najmä lacný. O ktorú krajinu ide? A plánuje sa podobná zmena aj na Slovensku? Bližšie informácie k tejto zmene nám priniesol portál andro4all.com.

Netflix plánuje zmeny vo svojich plánoch

Základný plán na Slovensku si vieme predplatiť za 7.99€ mesačne. Za túto cenu majú predplatitelia prístup ku kompletnej knižnici filmov, seriálov aj hier, ktoré táto služba ponúka. Netflix sa však rozhodol tento plán pre predplatiteľov zrušiť v prvej krajine, pričom ide o Kanadu, kde tento plán stojí 9.99 dolárov. S ukončením tohto plánu tak budú mať predplatitelia na výber medzi dvoma plánmi, základným s reklamami za 5.99 dolárov alebo 16.49 dolárov za štandardný plán.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Netflix predplatné
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen Netflix 

Kanada pritom pred nedávnom pristúpila aj k zákazu zdieľaniu účtov, ktoré je v platnosti už aj na našom trhu. Okrem toho však už čoskoro znemožní novým predplatiteľom prístup k základnému plánu a ponúkne teda len štandardný plán alebo základný s reklamami. Neskôr však nebudú mať možnosť prejsť na základný plán ani aktívni predplatitelia. Tí, čo si už Netflix so základným plánom predplatili, ho budú mať k dispozícii kým neprejdú na iný plán, resp. svoj účet nezrušia.

Ukáže sa niečo podobné aj na Slovensku?

Ukončenie lacného základného plánu na Netflixe určite mnohých znepokojilo. U nás ide o najlacnejší plán, keďže plán s reklamami ešte nemáme v ponuke. Aj z tohto dôvodu môžeme povedať, že Netflix na Slovensku základný plán za 7.99€ nezruší, teda nie zatiaľ. Nevieme, ako dlho potrvá, kým sa aj u nás objaví plán s reklamami. No ak by si tento plán vyslúžil množstvo predplatiteľov a prešli by naň aj predplatitelia základného plánu, tak by sa základný plán mohol zrušiť.

netflix titulka_1
Zdroj: Below the Sky / Shutterstock.com

Takáto zmena však nie je istá. Netflix zatiaľ nič nepotvrdil a nevieme, ako budú tieto čistky v plánoch prebiehať aj v iných krajinách. Predpokladáme, že Kanada bude prvou krajinou, kde sa takáto významná zmena bude testovať. Či sa však prejaví neskôr aj na Slovensku, resp. v iných krajinách zatiaľ nevieme.

Predplácate si službu Netflix? A myslíte si, že zrušenie základného plánu je dobrým krokom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre