Filmy a seriálySpravodajstvo

Ako sa odzrkadlil zákaz zdieľania účtov na Netflixe na celkovom počte používatelov?

Známa platforma Netflix si vyslúžila vysoký nárast predplatiteľov po tom, čo zakázala zdieľanie účtov mimo jednu domácnosť.

Streamovacia platforma Netflix je určite najznámejšou platformou pre sledovanie filmov a seriálov na internete. Fráza „Netflix and chill“ už pomerne zľudovela, pričom pri sledovaní filmov a seriálov viacerí prichádádzajú práve k tejto službe. Po minuloročnom výraznom poklese predplatiteľov sa ale zdá, že známa platforma prechádza do lepších časov. V poslednej dobe totiž zaznamenala skutočne vysoký nárast predplatiteľov, ktorí si predplácajú nové účty. Ako ste však určite pochopili, dôvodom bude pravdepodobne zákaz zdieľania účtov medzi viacerými domácnosťami. O štatistikách Netflixu nás informoval portál androidauthority.com a vy sa na ne môžete teraz pozrieť spolu s nami.

Netflix sa teší z nových predplatiteľov

Ak patríte medzi predplatiteľov populárneho Netflixu, tak ste do posledných štatistík prispeli aj vy. Netflix v posledných týždňoch zaviedol niekoľko nových pravidiel, medzi ktoré môžeme zarátať aj zákaz zdieľania účtov medzi viacerými domácnosťami. Cieľom služby bolo získať si nových predplatiteľov, pričom tým, ktorí zdieľali jeden účet medzi sebou, ponúkol možnosť jeho oddelenia. Zdá sa, že sa taktika známej platformy vydarila, keďže si získala množstvo nových predplatiteľov. Čísla, v ktorých sa platforma nachádza, už nezaregistrovala dlhšiu dobu.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Netflix noví predplatitelia
Zdroj: androidauthority.com

Ako môžete vidieť na tomto grafe, Netflix sa aktuálne nachádza vo svojom najlepšom období za posledné roky. Zvýšený nárast predplatiteľov zaregistroval naposledy počas pandémie Covid-19, kedy ľudia sedeli doma pred obrazovkou a služby Netflixu využívali vo zvýšenej miere. Aktuálne sa však platforma teší z ešte vyšších čísel ako tomu bolo pred tromi rokmi. Zákaz zdieľania účtov mimo jednu domácnosť spôsobil, že ľudia si zakladajú nové účty, pričom platforma pochopiteľne zarába oveľa viac.

Pre predplatiteľov to nemusia byť dobré správy

Tento krok Netflixu, pri ktorom zakázal zdieľanie účtov v rámci viacerých domácností, skritizovali ako predplatitelia, tak aj ostatné platformy. Zdá sa však, že si vďaka tomu platforma získala množstvo nových predplatiteľov, čo môže inšpirovať aj konkurenciu. Vo výsledku by sa tak aj ďalšie streamovacie služby mohli rozhodnúť, že zdieľanie účtov spoplatnia, čo by pre nás určite neboli dobré správy. Netflix by im ale mohol ísť príkladom, keď aj takýmto kontroverzným krokom dokázal získať množstvo nových predplatiteľov.

Netflix najlepsie filmy
Zdroj: flickr.com (Stock Catalog) (CC BY 2.0)

Na druhú stranu by však Netflix mohol predplatiteľom priniesť lepšie správy. Už dlhšie sa totiž rozpráva o tom, že by sa cena predplatného mohla znížiť, pričom by zníženie cien ovplyvnilo aj náš trh. Okrem toho by vďaka ziskom mohla platforma prinášať kvalitnejší obsah a predplatiteľom priniesť tohto obsahu o niečo viac.

Patríte medzi predplatiteľov Netflixu aj vy? A zasiahol zákaz zdieľania účtov mimo jednu domácnosť aj vás? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close