Netflix už v susednom Česku blokuje zdieľanie účtov: Toľkoto pýta peňazí za pridružený účet!

Streamovacia služba Netflix už neumožní používateľom využívať jeden účet vo viacerých domácnostiach. Do platnosti to prichádza aj v rámci ČR.

netflix titulka_1
Zdroj: Below the Sky / Shutterstock.com

Populárna streamovacia služba pre filmy a seriály s názvom Netflix už dlhšie bojuje so zdieľaním jedného účtu mimo domácnosť. Po tom, čo sa práve táto služba začala trápiť s klesajúcimi číslami predplatiteľov sme mohli naraziť na kroky, ktoré by len málokto čakal. Predplatitelia sa môžu už dnes rozlúčiť so zdieľaním jedného účtu vo viacerých domácnostiach, pričom nové podmienky zavítali aj do susedného Česka. Aké sú teda podmienky pri tom, keď budeme chcieť jeden účet využívať vo viacerých domácnostiach? A koľko si za takéto domácnosti priplatíme? Všetky potrebné informácie vieme už dnes nájsť na stránkach Netflixu.

Ako to bude so zdieľaním jedného Netflix účtu teraz?

Po testovaní spoplatnenia ďalších domácností pre zdieľanie jedného účtu na Netflixe už teraz máme výsledok vo viacerých krajinách. A zatiaľ čo vo vedľajších krajinách ako aj v susednom Česku už zdieľanie účtu nájdeme za poplatok, na Slovensko toto obmedzenie príde už v blízkej dobe. Aké sú teda podmienky, keby sme chceli jeden Netflix účet zdieľať s ďalšími osobami? Jednoducho si ich priplatíme, pričom vznikne ako keby podúčet v našom hlavnom účte pre domácnosť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Netflix_titulka
Zdroj: pngegg.com, Vosvetetit.sk

Členovia navyše pritom budú mať rovnaké podmienky ako používatelia účtu v hlavnej domácnosti. Sledovať budú môcť celú knižnicu filmov a seriálov na Netflixe v rovnakej kvalite ako používatelia materského účtu a tiež si budú môcť zvoliť zariadenie, na ktorom budú sledovať. Takýto účet ale predsa bude mať nejaké odlišnosti. Netflix pre tieto pridružené domácnosti určí vlastné prihlasovacie údaje, teda vlastný profil, účet a aj heslo.

Aké sú podmienky pre používateľov zdieľaného účtu?

Pre materskú domácnosť, teda miesto, kde máte svoj účet registrovaný, sa nemení vôbec nič. Používatelia pridruženého účtu, teda tí, za ktorých si priplatíme, však budú mať nejaké obmedzenia či odlišnosti. Sledovať tak súčasne budú môcť obsah len na jednom zariadení. Sťahovanie filmov a seriálov pre nich taktiež bude obmedzené len pre jedno zariadenie. Pridružený účet pre Netflix môže mať len jeden profil, ktorý sa môže vytvoriť alebo vás môže osoba k takémuto účtu prizvať. Pre takýto účet môžu navyše platiť rôzne vekové obmedzenia pre obsah, Netflix však neumožní vytvoriť detský účet.

netflix blokovanie
Zdroj: unsplash.com (freestocks), úprava Vosveteit.sk

Ďalšou nevýhodou je to, že tento účet sa musí registrovať a využívať v rovnakej krajine ako účet majiteľa. Ak by ste teda zdieľali účet so svojou rodinou zo Slovenska, no študovali by ste či pracovali napríklad v Českej republike, tak by pre vás využívanie zdieľaného profilu nebolo možné.

Poslednou otázkou, ktorá bude určite mnohých zaujímať, je cena takéhoto pridruženého profilu. Cena v českých korunách za jednu domácnosť navyše je vo výške 79 Kč na mesiac. V prepočte na eurá by nás teda jedna domácnosť navyše vyšla na približne 3,33 € na mesiac. Upozorňujeme však, že využitie takéhoto profilu je možné len ak si predplácate balík Standard alebo Premium. K najlacnejšiemu balíku, ktorý u nás stojí 7,99 € na mesiac si teda nebudeme môcť pridať ďalšiu domácnosť. V konečnom dôsledku však táto domácnosť navyše stále vychádza lacnejšie ako keby sme si mali predplatiť najlacnejší balík práve za 7,99 €. Očakávame teda, že ceny na Slovensku budú podobné a zdieľanie účtu by sa nám aj za oficiálnych podmienok stále vyplatilo.

Patríte medzi predplatiteľov streamovacej služby Netflix? A zdieľate svoj účet s ďalšími domácnosťami? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre