Netflix už čoskoro začne zavádzať blokovanie zdieľania účtov: Kedy k tomu príde?!

Spoplatnenie zdieľania účtov v rámci služby Netflix môže prísť už každou chvíľou. Pripraviť by sme sa mali už aj na Slovensku.

Netflix najlepsie filmy
Zdroj: flickr.com (Stock Catalog) (CC BY 2.0)

Populárna streamovacia služba Netflix začala v posledných mesiacoch prezentovať niekoľko zmien, ktoré v rámci svojich služieb prinesie. Predstavila nám napríklad nový typ predplatného, ktorý bude o niečo lacnejší výmenou za reklamy, ktoré sa medzi obsahom budú nachádzať. Okrem toho však zakročila aj proti zdieľaniu účtov, ktoré je pomerne populárnou praktikou medzi používateľmi. Tí si väčšinou predplatia najväčšie rodinné predplatné a zložia sa na jeho sumu, pričom ich nakoniec takýto účet výjde lacnejšie, ako keby si mali klasicky predplatiť službu pre jednu osobu. Ako nás však informuje portál mirror.co.uk, streamovacia služba prezradila, kedy sa proti zdieľaniu účtov finálne zakročí. A čakať nás to má už v nasledujúcich mesiacoch.

Netflix už čoskoro spoplatní zdieľanie účtov

Aj keď zatiaľ nevieme, koľko si počas zdieľania účtu priplatíme, tak už vieme povedať, ako zmeny od Netflixu budú vyzerať. Ak by ste sa totiž rozhodli využívať predplatné vo viacerých oddelených domácnostiach, za každú takúto domácnosť si budete musieť po novom priplatiť. Túto praktiku už Netflix testuje v niektorých pilotných krajinách, medzi ktorými nájdeme aj Španielsko či Portugalsko. Neskôr sa ale toto obmedzenie má premietnuť aj v iných krajinách, medzi ktorými určite nebude chýbať ani Slovensko.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Netflix_titulka
Zdroj: pngegg.com, Vosvetetit.sk

Netflix však teraz oznamuje, kedy budeme môcť šírenie tohto obmedzenia sledovať na rôznych trhoch. Podľa všetkého by toto obmedzenie malo prísť už začiatkom tretieho kvartálu tohto roku, teda od júla, do viacerých krajín, pričom uvádza, že bude zahŕňať aj USA. Ďalšie krajiny však zatiaľ streamovacia služba neuvádza, no prízvukuje, že pôjde o širšie spektrum krajín pričom zavádzanie naprieč regiónmi bude postupné. Spoločnosť hovorí, že globálne bude táto funkcia najneskôr dostupná začiatkom nasledujúceho roka. Len pre predstavu, takéto spoplatnenie extra domácnosti stojí v Portugalsku 3.99€ a v Španielsku 5.99€.

Možnosťou je aj oddelenie účtu

Ak ste doteraz zdieľali jeden Netflix účet s vašimi známymi či rodinou mimo jednu domácnosť, máte možnosť si svoj profil oddeliť a vytvoriť si tak samostatné konto. Takýmto spôsobom neprídete o svoju históriu sledovania, zoznam toho, čo chcete sledovať ďalej a ani o svoje používateľské nastavenia. Možnosť oddelenia účtu je pritom k dispozícii aj u nás bez akýchkoľvek poplatkov a Netflix nám tak dáva možnosť vykonať správnu vec v súlade s jeho pravidlami a predstať jeden účet zdieľať.

Netflix_filmy a serialy
Zdroj: Vosveteit.sk, Netflix logo

Na bližšie informácie ohľadom Slovenska si však budeme musieť ešte počkať. Veríme, že streamovacia služba nám v dohľadnej dobe špecifikuje, či sa obmedzenie v júli bude týkať aj Slovenska. Rovnako by sme sa radi dozvedeli aj to, aká bude cena pre pridanie jednej domácnosti navyše.

Zdieľate jeden Netflix účet s ďalšími osobami? A myslíte si, že ide o správny krok zo strany streamovacej služby? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre