Filmy a seriály

Najlepšie filmy podľa skutočnej udalosti na Netflixe. Viaceré sú dostupné aj s dabingom

Pozrite si výber najlepších filmov natočených podľa skutočných udalostí, ktoré môžete aktuálne nájsť na platforme Netflix.

Nedávno sme vám priniesli päticu najzaujímavejších filmových a seriálových noviniek na Netflixe. Dnes sme si pre vás pripravili ďalšie filmy a seriály, ktoré boli natočené na základe skutočných udalostí a zároveň stoja za pozornosť. Mnohých potešíme i tým, že väčšina z nich je dostupná s českým alebo slovenským dabingom.

The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind, resp. Chlapec, ktorý využíval vietor, je príbehom o malom chlapcovi menom William Kamkwamba, ktorý žije v chudobnej dedine v Malawi. Dedina čelí vážnej potravinovej kríze kvôli suchu. William je veľmi zvedavý a má silnú túžbu po vzdelaní, aj keď jeho rodina nemá peniaze na to, aby mohol navštevovať školu. No aj napriek tomu sa naučí čítať a vzdelávať sa sám. Keď sa William dozvie o veterných turbínach, začne snívať o tom, ako by mohol postaviť veternú turbínu, ktorá by pomohla jeho dedine získať energiu a zavlažovať polia. Napriek nesúhlasu svojho otca a nedostatku zdrojov William vytrvalo pracuje na svojom projekte. S pomocou priateľov dokáže postaviť funkčnú veternú turbínu a zachrániť dedinu pred hladom.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Lost Girls

Stratené dievčatá je americký triler, ktorý sa skutočne odohral. Príbeh zachytáva matku, ktorá žije s dvomi dcérami, no jednej sa musela v minulosti vzdať. Zostala s ňou ale v kontakte a vybudovali si spoločný vzťah. Film začína tým, že sa matka a dcéra dohodnú, že si spravia rodinnú večeru v matkinom dome, no dcéra nepríde. Po pár dňoch ju začne hľadať a postupne zisťuje, že sa jej pravdepodobne niečo stalo. No keď polícia zistila, že išlo o ženu ľahších mravov, tak od prípadu chcela dať ruky preč, no odhodlanie matky nájsť ju, prinútilo políciu spolupracovať. Pri hľadaní informácií, čo sa stalo s jej dcérou, polícia zisťuje, že sa stratilo viacero dievčat, ktoré vykonávali rovnakú profesiu. Neskôr vyplávalo na povrch, že pravdepodobne ide o sériového vraha.

Hillbilly Elegy

Film sleduje príbeh J.D. Vancea, mladého muža pôvodom z Appalačských hôr v Ohiu. J.D. pochádza z vyššej vrstvy spoločnosti a získal vzdelanie na prestížnej univerzite Yale, no stále je silne prepojený so svojimi rodinnými koreňmi a komunitou, zo ktorej pochádza. Príbeh sa odohráva v priebehu niekoľkých desaťročí a rozpráva o J.D. a jeho komplikovaných vzťahoch s rodinou, najmä s matkou Beverly a babičkou Mamaw. „Americká elegie“ sa zameriava na sociálne a ekonomické problémy, s ktorými sa ľudia v chudobných oblastiach Appalačských hôr stretávajú. Film sa snaží zachytiť dynamiku rodiny Vanceov a ich snahu prekonať chudobu, drogovú závislosť a ďalšie ťažkosti. J.D. sa musí vyrovnať s rozhodnutím, či zostane verný svojim koreňom alebo bude hľadať nové príležitosti mimo svojho rodného mesta.

My Best Friend, Anne Frank

Príbeh Anny Frankovej je jeden z najznámejších príbehov z obdobia holokaustu, avšak mnohí ho nepoznajú očami jej najlepšej kamarátky z detstva, Hannah Goslarovej. Hannah a Anne boli neodlúčiteľné priateľky, ktoré si len ťažko vedeli predstaviť, že ich niekto alebo niečo rozdelí. Príbeh zachytáva ich priateľstvo a život v nacistami okupovanom Amsterdame vrátane tragického stretnutia v koncentračnom tábore.

The Trial Of The Chicago 7

Film sa odohráva v roku 1969 a sleduje súdny proces siedmich aktivistov, ktorí boli obvinení zo zločinov spojených s protestmi počas Demokratickej národnej konvencie v roku 1968 v Chicagu. Títo aktivisti, známi ako Chicagská sedmička, patrili k rôznym hnutiam a organizáciám, ktoré sa postavili proti vietnamskej vojne, rasizmu a sociálnym nespravodlivostiam.

Proces je vedený konzervatívnym sudcom a film sa zameriava na právne taktiky a politické manévre, ktoré boli využívané na ovládnutie a utlmenie hlasov obžalovaných. Zároveň sa však venuje aj osobným príbehom jednotlivých aktivistov a konfliktom medzi nimi.

Film rovnako vystupuje aj ako kritika právneho systému a ukazuje nespravodlivosť, ktorá sa odohrávala v procese. Zároveň sa dotýka dôležitých politických a sociálnych tém, ako je sloboda prejavu, občianske práva a úloha protestu vo vývoji spoločnosti.

Našli ste medzi filmami vyššie také, ktoré vás oslovili? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach. Rovnako, ak máte aj vy tip na dobrý film, tak budeme radi, ak sa o neho s nami podelíte.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close