Modely z radu iPhone 15 môžu dobehnúť Android smartfóny v oblasti, v ktorej dlhodobo zaostávajú: Čo nová séria prinesie?

Modelový rad iPhone 15 dobehne Android smartfóny aj v ďalšej kľúčovej oblasti. Nové modely môžu priniesť vyšší výkon.

Android vs iOS
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), cppng.com

Smartfóny od spoločnosti Apple dlhodobo patria medzi špičku toho, čo si môžeme na trhu kúpiť. Modely s názvom iPhone totiž prinášajú prémiovú výbavu, ktorá ale nie vo všetkých prípadoch dokáže prekonať Android smartfóny. A aj keď sami o sebe dokážu priniesť vysoký výkon, tak parametrami vedia za Androidmi zaostávať. Okrem iného tak spoločnosť Apple zatiaľ nedokázala dopriať svojim zariadeniam a ich používateľom viac ako 6GB pamäte RAM, pričom konkurenčné Androidy častokrát ponúkajú aj 12GB či v prípade herných zariadení aj 16GB RAM. Portál androidauthority.com nás však teraz informuje o tom, že séria iPhone 15 by mala byť v tomto smere revolučná.

Séria iPhone 15 má priniesť viac pamäte RAM

Spoločnosť Apple sa podľa všetkého rozhodla dobehnúť výrobcov smartfónov s operačným systémom Android. Aj posledná séria iPhone 14 totiž priniesla maximálne 6GB pamäte RAM, čo dnes dokážeme nájsť aj v lacnejších Androidoch. Apple si však drží svoju prestíž a zdá sa, že v sérii iPhone 15 prekvapí. Podľa všetkého by teda nová séria smartfónov mala priniesť až 8GB pamäte RAM, čím by dobehli aj lepšie Androidy, ktoré sa predávajú na trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Apple iPhone
Zdroj: unsplash.com (blocks)

Zmeny by sa tak mali spájať s využitím novšieho čipsetu, v kombinácii s ktorým by sme sa mohli dočkať ešte lepšieho multitaskingu pri využívaní viacerých aplikácií v iPhonoch naraz. Nikoho však zrejme neprekvapí, že nie všetky zariadenia série iPhone 15 sa stretnú s väčšou veľkosťou pamäte RAM. Podľa niektorých zdrojov tak máme 8GB pamäte RAM vidieť len v prípade iPhone 15 Pro, resp. verzie Pro Max, ktoré by sa opäť odlíšili výkonom od základnej verzie. Základné modely by však mohli potešiť aspoň rýchlejšou LPDDR5 pamäťou RAM.

Nové iPhony ponúknu viacero zmien

Okrem väčšej veľkosti pamäte RAM nám má tohtoročná generácia iPhonov priniesť v ponuke aj iné zmeny. Najväčšou novinkou tak bude zavedenie nabíjacieho konektora v podobe USB-C, ktorý je dnes štandardom pre Android telefóny. Apple však bude musieť vzhľadom k regulácii zo strany EÚ pristúpiť k zjednoteniu nabíjania s Androidmi. Séria iPhone 15 tak prinesie USB-C konektor, no zjednotenie nabíjania nebude také úplne jednoduché. iPhony totiž majú sledovať, aký nabíjací kábel používate.

iPhone 12 Pro_1
Zdroj: Apple

V prípade, že by ste teda využili neoriginálne príslušenstvo, ktoré nepochádza od spoločnosti Apple, tak sa vám nabíjanie spomalí. Aspoň to nasvedčujú posledné úniky a dáva to zmysel. Pre spoločnosť Apple je totiž veľkou časťou celkového príjmu aj príjem z príslušenstva ako sú aj nabíjacie káble a adaptéry. Aj séria iPhone 15 s USB-C konektorom by si teda mala poistiť, aby sa ich príslušenstvo predávalo.

Privítali by ste tieto zmeny v smartfónoch od spoločnosti Apple? Alebo si myslíte, že už viac pamäte RAM nepotrebujú? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre