AppleSpravodajstvo

Apple ide zasa proti prúdu, „vytrikuje“ Európsku úniu: iPhony s USB-C konektorom nebudú podporovať nabíjačky od iných výrobcov!

iPhone 15 má prísť ako prvý model oficiálne s USB-C konektorom. Nabíjanie však nebude také jednoduché, ako by sme si mohli myslieť.

Zjednotenie konektorov nabíjania na USB-C štandard zo strany Európskej únie malo znamenať väčší komfort pre používateľov. Rovnako sme mali očakávať menej odpadu pre nekompatibilné káble a príslušenstvo, keďže jednou nabíjačkou či káblom sme mali vedieť nabiť všetky smartfóny rovnako. To by však nebol Apple, keby tento plán úplne pokazil a nejakým spôsobom si neošetril predaj vlastného príslušenstva. Americký gigant sa totiž dlhodobo sústreďoval na vývoj vlastného lightning konektora. Ten spoločnosti zaisťoval, že používatelia budú siahať najmä po príslušenstve vyrobenom práve Applom a tým pádom z toho bude spoločnosť profitovať. A ako nás informuje portál macrumors.com, pri nasadení USB-C konektora tomu nemá byť inak.

Apple mal vyrobiť vlastnú verziu pre USB-C

Nabíjanie je zložitým úkonom, ktorý dokáže pôsobiť skutočne jednoducho. Pri rozdielnych konektoroch pre nabíjanie to totiž nekončí, čo sme si stihli dokázať pri teste rôznych adaptérov pre nabíjanie. Aj na adaptéri totiž záleží a to isté nás čaká aj pri USB-C kábloch. Nie všetky totiž budú úplne rovnaké, aj keď sa to bude môcť zdať. Americký Apple totiž po donútení zo strany Európskej únie opäť dokazuje, že ich produkty sú špecifické a podľa posledných špekulácií majú byť budúce iPhony nekompatibilné s s príslušenstvom iných spoločností.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prípade, že by ste teda chceli nabiť svoj budúci iPhone 15 káblom zo svojho Androidu, nezáležalo by na tom, že by obe zariadenia ponúkali USB-C výstup. iPhony majú mať vo výbave rovnakú súčiastku ako tú, ktorá dokázala rozpoznať pravosť káblov s lightning koncovkou. V prípade využitia neoriginálneho káblu, ktorý by nepochádzal od spoločnosti Apple, by nás náš smartfón mohol upozorniť. S upozornením by ale prišlo aj obmedzenie rýchlosti nabíjania, čo zvyčajne Apple argumentuje znížením rizika spôsobenia požiaru či iných komplikácií.

Zmena nabíjania u iPhonov má prísť už tento rok

Viaceré úniky dnes potvrdzujú to, že séria iPhone 14 mala byť poslednou, ktorá vsadila na lightning konektory. Už v druhej polovici tohto roka tak máme byť svedkami predstavenia prvých iPhonov, ktoré vo svojej výbave prinesú USB-C konektory. Ako však môžeme vidieť, nemáme očakávať žiadne zázraky. Apple si tak ošetrí to, aby predával vlastné príslušenstvo a profitoval z neho. Základný iPhone 15 a iPhone 15 Plus by pritom mali prísť s podporou pre USB 2.0 rovnako, ako tomu bolo pri lightning konektoroch.

iPhone 12 Pro_with USB-C

Prémiový iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max však majú vsadiť na rýchlejšie a modernejšie spôsoby nabíjania. Vo výsledku by však rozdiel medzi lightning konektorom a USB-C konektorom by mal byť len tvar konektora. Originálne príslušenstvo a pomalšie rýchlosti prenosu máme rátať aj naďalej, po nasadení jednotného konektora s Androidmi.

Očakávali ste takýto krok zo strany Applu? A patríte medzi fanúšikov ich spoločnosti? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close