SpravodajstvoTechnológie

Google sa stretol s obrovským neúspechom: AI chatbota spoločnosti kritizujú aj vlastní zamestnanci!

Nový AI chatbot Bard od spoločnosti Google sa stretol s výsmechom a kritikou. Zamestnanci spoločnosti túto technológiu riadne skritizovali.

Po obrovskom úspechu AI chatbota s názvom ChatGPT od OpenAI sa technologickí giganti ako Google či Microsoft snažili naladiť na rovnakú vlnu. Práve Google hneď zalarmoval všetky svoje oblasti, nakoľko im ChatGPT „kradol“ používateľov, ktorí sa radšej spýtali umelej inteligencie ako keby si mali výsledky vyhľadávať vo vyhľadávači. Len nedávno tak práve americký gigant predstavil svojho vlastného AI chatbota, ktorý získal názov Bard. Portál androidauthority.com nás ale teraz informuje o kritike, ktorú si tento chatbot vyslúžil aj zo strany zamestnancov spoločnosti. Nový chatbot od Googlu tak môže byť veľkým fiaskom, pričom kritika smeruje aj k CEO Googlu.

Google predstavenie Bardu pravdepodobne uponáhľal

Po tom, čo CEO Googlu, Sundar Pichai zvolal pohotovosť v spoločnosti po úspechu nástroja ChatGPT, ubehlo len niekoľko týždňov a na svete bol Bard. Nástroj z dielne Googlu má konkurovať práve ChatGPT od OpenAI, no sami musíte uznať, že jeho predstavenie bolo unáhlené. Nikto nečakal, že z ničoho nič sa predstaví hotový AI nástroj pod hlavičkou spoločnosti Google. No a taktiež nikoho neprekvapí keď povieme, že spracovanie nástroja nebude úplne najlepšie, pričom ani načasovanie Googlu

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V rovnkom čase totiž svoj nástroj predstavil aj Microsoft a zaradil ho do vyhľadávača Bing a prehliadača Edge. Do budúcna plánuje Microsoft rovnako pridať AI nástroj pre svoj balíček Office, ako bude s umelou inteligenciou teda postupovať má zatiaľ jasno. Google však podľa zamestnancov predstavenie nástroja uponáhľal a žiadajú, aby sa spoločnosť opäť vrátila k dlhodobému plánovaniu a nepredstavovala takéto zásadné novinky v tak krátkom čase.

Bard má ešte vážne nedostatky

Len krátko po predstavení tohto nástroja od Googlu vyšlo najavo, že nedokáže stále rozpoznať fakticky správne informácie a na príkladové otázky vie odpovedať chybne. Krátko po tejto situácii sa prepadli akcie spoločnosti o 8%, pričom prepad sa stále navyšuje. Podľa zamestnancov ponáhľanie sa s predstavením Bardu bolo dôkazom strachu Googlu o svoju budúcnosť, pričom by ho mohli nahradiť iné nástroje. Zdá sa ale, že v prípade spojenia AI chatbota a spoločnosti Google však ide o obrovský prepadák.

Vyzerá to tak, že Google zatiaľ svoju technológiu pre AI chatbota nedotiahol k úspechu. Problémom sa smejú ich vlastní zamestnanci, pričom za cieľ majú nielen chatbota, ale aj Sundara Pichaia. Ako ale bude americký gigant pokračovať ďalej v práci na tejto technológii zatiaľ nevieme. Po počiatočných problémoch by sme sa ale nečudovali keby Bard skončil rovnako ako mnoho ďalších technológií od Googlu. Len v plánoch či nakoniec vypnutý po niekoľkých mesiacoch od spustenia.

Skúšali ste už využitie niektorého zo známych AI chatbotov? A ako to dopadlo? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close