SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Google sa zapotí. Vyhľadávač Bing dostáva technológiu podobnú ako je ChatGPT. Chcete ju vyskúšať?!

S popularitou chatbotov ako ChatGPT Microsoft spúšťa asistenta, ktorý vám uľahčí vyhľadávanie na internete.

Hoci je Google momentálne najpoužívanejším vyhľadávačom, spoločnosť Microsoft má Bing, ktorý sa síce pomerne dlhú dobu držal v pozadí, no dostáva vylepšenie, vďaka ktorému by ste mu mali dať druhú šancu.

S popularitou umelej inteligencie a rôznych chatbotov sa Microsoft rozhodol, že predvedie nový Bing, ktorý vám k vyhľadávaniu prinesie pomoc virtuálneho asistenta. Čo to však znamená? Podobne ako v prípade umelej inteligencie ChatGPT, aj v novej verzii prehliadača budete mať k dispozícii textové pole, do ktorého môžete písať svoje otázky či požiadavky a umelá inteligencia sa pokúsi na ne čo najlepšie odpovedať.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Od tradičného vyhľadávača sa nový Bing líši niekoľkými spôsobmi. Stále budete môcť vyhľadávať webové stránky na základe kľúčových slov a fráz, no popri tom budete mať možnosť opýtať sa umelej inteligencie na čokoľvek, čo by si vyžadovalo dlhšie pátranie po odpovedi. Nemusíte tak prechádzať množstvo portálov, stačí ak sa umelej inteligencie opýtate na otázku a ona vám na základe relevantných zdrojov ponúkne odpoveď. Výhodou nového Bingu je to, že vám poskytne aj zdroje, z ktorých čerpal, čiže dané portály si môžete následne otvoriť a pozrieť sa na to sami.

Čo môžeme očakávať od nového Bingu?

Spoločnosť Microsoft na svojom portáli predstavila niekoľko príkladov, ako možno umelú inteligenciu použiť. Ak napríklad hľadáte vhodné dovolenkové destinácie, ale nemáte radi cestovanie, môžete vyhľadať zaujímavosti, pamiatky alebo hotely v určitej vzdialenosti od vás. Umelá inteligencia vám ponúkne niekoľko alternatív.

Microsoft predstavuje nový Bing s umelou inteligenciou, ktorá vám bude robiť asistenta
Zdroj: Vosveteit.sk

Opýtať sa jej môžete hocičo, dokonca aj čo si máte dať na obed, ak máte chuť na niečo sladké alebo slané. Umelá inteligencia vám pomôže vyhľadať recepty alebo reštaurácie.

V tomto smere funguje podobne ako ChatGPT, teda môžete sa jej opýtať aj na nejakú zaujímavosť alebo čokoľvek iné. Aj v tomto smere platí, že schopnosti umelej inteligencie nie sú 100%, preto by sme im nemali zatiaľ slepo dôverovať.

Ako vyskúšam nový Bing?

Microsoft síce novú verziu prehliadača predstavil, no kým bude voľne dostupná, na to si zatiaľ počkáme. Ak by ste mali záujem otestovať nový vyhľadávač, musíte sa prihlásiť na zoznam čakateľov. Postup je v tomto prípade veľmi jednoduchý. Stačí kliknúť na tento odkaz, ktorý vás zavedie na portál vyhľadávača Bing. Tam sa môžete pomocou tlačidla pridať na zoznam čakateľov.

Microsoft predstavuje nový Bing s umelou inteligenciou, ktorá vám bude robiť asistenta
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalej si od vás stránka bude vyžadovať vaše Microsoft konto, ktoré by ste mali mať, ak používate operačný systém Windows. Ak však Microsoft konto nemáte, stránka vás prevedie pomerne priamočiarou registráciou. Po prihlásení sa do Microsoft konta si budete musieť stiahnuť aplikáciu Bing z Obchodu Play alebo Appstore. Ak používate počítač, do internetového prehliadača si budete musieť nainštalovať rozšírenie Bing.

Microsoft predstavuje nový Bing s umelou inteligenciou, ktorá vám bude robiť asistenta
Zdroj: Vosveteit.sk

Po nainštalovaní sa dostávate na čakaciu listinu. Spoločnosť Microsoft vám pošle mail, ktorý potvrdí vaše zaradenie do listiny a následne vám pošle ďalší mail, keď bude pre vás nový Bing pripravený.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close