Ako bude vyzerať iPhone 15 Pro? Rendery poukazujú na mierne zmeny v dizajne a aj na USB-C konektor!

iPhone 15 Pro sa objavil na prvých renderoch. Tie poukazujú na významné zmeny, no dizajn zariadenia bude takmer nezmenený.

iPhone 15 Pro rendery
Zdroj: 9to5mac.com

Najbližšia generácia smartfónov od spoločnosti Apple si získala veľkú pozornosť medzi fanúšikmi. Dôvodom sú najmä zmeny, ktoré majú prísť so sériou iPhone 15. Azda najväčšou zmenou má byť totiž vypustenie zaužívaného lightning konektora, ktorý spoločnosť využíva pre svoje zariadenia už od roku 2012. Teraz však majú nastať zmeny po tom, čo Európska únia schválila zavedenie jednotného nabíjacieho konektoru v prospech USB-C. Teraz tak na verejnosť vyšli prvé rendery modelu iPhone 15 Pro, ktoré nám potvrdzujú nielen zmenu konektora, ale aj mierne pozmenený dizajn zariadenia. Tieto rendery pre nás priniesol portál 9to5mac.com a ak aj vás zaujíma, ako bude nový iPhone vyzerať, pozrite sa na to spolu s nami!

Prvé rendery poukazujú na dizajn iPhone 15 Pro

Rendery, ktoré sa objavili na internete, pochádzajú z CAD súborov. Tie slúžia napríklad pre výrobcov obalov pre zariadenia, pričom z nich vedia vyrobiť aj pomerne spoľahlivé rendery ešte pred predstavením. Takmer s istotou teda môžeme povedať, že pripravovaný iPhone 15 Pro nakoniec bude vyzerať tak, ako naznačujú tieto rendery. Azda najväčšou zmenou podľa renderov je prítomnosť USB-C konektora v zariadení. Ten má už tento rok nahradiť starší lightning konektor a súčasné rendery nám to len potvrdzujú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iPhone 15 Pro render USB-C
Zdroj: 9to5mac.com

USB-C konektor pre iPhone 15 Pro je však veľmi diskutovanou témou aj medzi rôznymi leakermi. Aj na sociálnej sieti Twitter tak môžeme vidieť príspevky so snímkami iPhonu s USB-C konektorom tak, ako je napríklad aj tento príspevok.

Mierne zmeny má pocítiť aj konštrukcia zariadenia. Zakrivenie hrán zadného skla ale aj rámu má byť iné ako v prípade minuloročnej generácie smartfónov. Zmeny však budú menej viditeľné na prvý pohľad. Výraznejšia a vystúpenejšia má byť aj kamera zariadenia. To by mohlo naznačovať jej vylepšenie, pričom by mohla ponúkať ešte lepšie výsledky, ako pri snímkach z už tak prepracovaného iPhone 14 Pro. Ďalšie zmeny by mohli nastať napríklad v prípade tlačidiel, ktoré by mohli byť kapacitné namiesto fyzických tlačidiel.

Veľkosť telefónu by mala byť približne rovnaká

Rendery nám okrem zmeny v prípade nabíjacieho konektora či vystúpenia kamery poukazujú aj na veľkosť modelu. Displej zariadenia by mal ponúknuť rovnakú veľkosť, ako tomu bolo u iPhone 14 Pro. Novší iPhone 15 Pro má však ponúknuť tenšie rámiky okolo displeja. Vďaka nim tak bude môcť spoločnosť Apple zmenšiť veľkosť zariadenia, pričom si zachová rovnako veľký displej.

iPhone 15 Pro rendery
Zdroj: 9to5mac.com

Ako sme už spomenuli, tieto rendery vychádzajú z CAD súborov pre výrobcov príslušenstva pre smartfóny. Ide však zatiaľ o prvé rendery, ktoré by mohli poukazovať na finálny dizajn modelu iPhone 15 Pro. Nejaké zmeny oproti renderom sa však ešte budú môcť objaviť a finálny dizajn telefónov uvidíme pravdepodobne až v septembri.

Pozdáva sa vám dizajn pripravovaného iPhone 15 Pro? A ste skôr tím Apple či Android? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre