NávodySpravodajstvo

Máte podozrenie, že sa váš smartfón nabíja pomalšie, než by mal? Skontrolujte si výkon nabíjania, zaberie vám to pár sekúnd!

Rýchle nabíjanie ponúka dnes množstvo modelov, no čo robiť, keď rýchle nabíjanie nie je rýchle? Máte niekoľko možností a ani jedna nezaberie viac ako pár minút.

Dnes množstvo smartfónov a nabíjačiek ponúka možnosť rýchleho nabíjania, vďaka ktorému dokážete ísť “z nuly na sto” za pár minúť. Často sa však môže stať, že sa smartfóny nabíjajú pomalšie, než by sa mali. Čo s tým vieme robiť?  

Pomalšie nabíjanie je problém, no nie je to taký problém, ktorý by sa nedal vyriešiť do pár minút, potrebujeme však na to jednu bezplatnú aplikáciu z Obchodu Play. Odporúčame aplikáciu AccuBattery, ktorá vám okrem iného umožní monitorovať zdravie vašej batérie, mimoriadne dôležitý údaj týkajúci sa životnosti smartfónu.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Accu​Battery - Batérie
Accu​Battery - Batérie
Developer: Digibites
Price: Free

Ak máte podozrenie, že sa váš smartfón nabíja pomalšie, než by mal, niekedy môžete mať pravdu, no inokedy ide iba o pocit, s ktorým nedokážeme spraviť nič. Aplikácia AccuBattery vám dovolí zistiť, akým výkonom sa váš smartfón nabíja. Ešte predtým ale upozorňujeme na to skontrolovať, či sa nabíjacie schopnosti vášho smartfónu a adaptéra zhodujú.  

Čo robiť, keď rýchla nabíjačka nenabíja?
Zdroj: Unsplash (Andreas Haslinger) FlyClipart, Úprava: Vosveteit.sk

Je možné, že má váš smarfón nabíjaciu kapacitu 100 wattov, no nabíjací adaptér len 33 wattov. Zároveň sa môže stať aj opak, nabíjačka má vyššiu kapacitu ako smartfón. Nehovor viac o tom, že vaša nabíjačka nemusí podporovať správny protokol nabíjania, ktorý podporuje váš smartfón. Ak chcete získať maximum z nabíjania, potom by ste mali mať kompatibilnú nabíjačku so smartfónom, najlepšie originálnu od výrobcu. Rovnako treba povedať, že je dôležité si uvedomiť, že smartfón môže riadiť nabíjanie batérie rôzne. Napríklad, keď ho máte úplne vybitý, tak zväčša do 60% až 70%, nabíjanie ide naplno, no ako dosiahnete vyššiu úroveň nabitia, tak výkon nabíjania klesne.

Ako zistiť, či sa smartfón nabíja dostatočne rýchlo?  

Ak máte vhodný smartfón a nabíjačku, pripojte zariadenie na nabíjanie a spustite aplikáciu AccuBattery. Na dolnej lište uvidíte možnosť nabíjanie, kliknite na ňu a aplikácia vás zavedie do nového okna. Tu nájdite možnosť nabíjací prúd a všimnite si kapacitu nabíjania. 

Ako zistiť či sa smartfón nabíja tak rýchlo ako by mal?
Zdroj: Vosveteit.sk

Môžete si všimnúť, že sa váš smartfón naozaj nabíja pomalšou rýchlosťou, než by mal. V takomto prípade môžete vykonať niekoľko krokov na nápravu. Ako prvé si skontrolujte nastavenia batérie. Mnohé smartfóny ponúkajú režim bezpečného nabíjania, ktorý obmedzuje rýchle nabíjanie v prospech dlhšej životnosti batérie. Ak ale chcete smartfón nabíjať rýchlejšie, toto nastavenie si vypnite.  

Ak to nepomôže, potom skontrolujte, či nemáte náhodou poškodený kábel alebo adaptér. Vyskúšať ho môžete najlepšie na inom smartfóne, no ak ho nemáte k dispozícii, skúste váš mobil nabiť pomocou iného adaptéra. Môže sa stať, že je pôvodný adaptér alebo kábel poškodený a rýchlosť nabíjania vzrastie hneď, ako ho vymeníte za iný.  

Ďalšou možnosťou je skúsiť nabiť smartfón v inej zásuvke. Problém môže byť aj v zásuvke, ktorú momentálne používate. Poslednou, alebo prvou, možnosťou je skontrolovať, či máte nabíjací port čistý. Nosením smartfónu vo vrecku sa môže stať, že sa do portu dostanú žmolky z nohavíc alebo iné nečistoty a prach. Ak sa zanesú kontakty, nabíjanie zariadenia sa stáva pomalším.  

Pomalé nabíjanie však častokrát býva spôsobené aj softvérovým “bugom” alebo po našom chybou. Táto chyba sa však typicky odstraňuje v ďalšej aktualizácii. Ak by nepomohlo nič, pravdepodobne ste sa stretli s chybou, ktorá si vyžaduje opravu u odborníka. V prípade záruky kontaktujte obchod alebo oficiálneho opravára. Ten vám poradí ako postupovať ďalej, alebo vám chybu rovno opraví.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close