Ktorý výrobca smartfónov prináša najviac inovácií na trh? Pozrite sa na tento rebríček!

Pozrite sa, ktorý výrobca sa umiestnil na prvej priečke spoločností, ktoré prinášajú najviac inovácií. Rebríček je naozaj zaujímavý.

Leica kamera Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Vosveteit.sk

Aj vy máte možno svojho obľúbeného výrobcu elektroniky, ktorý prináša všetko, čo potrebujete. Mnohí používatelia si totiž zvyknú na jednu značku, ktorú budú preferovať pri kúpe smartfónov, slúchadiel, hodiniek, no aj produktov inteligentnej domácnosti a dlhú dobu ju nemenia. Výrobcovia sa tak snažia udržať si týchto používateľov pri sebe a ponúkajú im čoraz viac noviniek. Ktorá spoločnosť sa však aktuálne môže zaradiť medzi TOP 10 najinovatívnejších spoločností na trhu? A ktorý výrobca smartfónov sa umiestnil v TOP päťdesiatke? Tento prehľad nám priniesol portál andro4all.com a my sme sa naň pozreli bližšie. Ako dopadla vaša obľúbená spoločnosť? Pozrite sa!

Najinovatívnejší výrobca je Apple, v TOP 10 nájdeme aj ďalších spoločností

Americká spoločnosť Apple patrí medzi najznámejšie spoločnosti vo svete technológií. Nesústreďuje sa len na smartfóny, no aj tie jej bezpochyb priniesli mnoho bodov k tomu, aby sa stala najinovatívnejšou spoločnosťou pre rok 2023. Tento výrobca prináša produkty v mnohých oblastiach elektroniky, teda aj v rámci počítačov, tabletov či iných zariadení. Ďalší výrobca smartfónov, ktorý sa umiestnil v TOP 10tke, je na štvrtom mieste spoločnosť Alphabet, teda Google. Smartfóny z radu Pixel bezpochyby priniesli množstvo nových technológií spolu s čipsetom Google Tensor.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Najinovatívnejší výrobca elektroniky 2023
Zdroj: bcg.com

Do TOP desiatky sa dostal aj juhokórejský výrobca Samsung, ktorý si v porovnaní s minulým rokom pohoršil o jednu priečku. To však nemení nič na tom, že v poslednom roku nám Samsung priniesol viaceré vylepšenia pre smartfóny v oblasti fotoaparátov, no aj displejov. Hneď za Samsungom nájdeme čínsky Huawei, ktorý len pred niekoľkými týždňami predstavil model Huawei P60 Pro. Tento smartfón sa okamžite uchytil na prvej priečke v rebríčku DxOMark a označuje sa za najlepší fotomobil na trhu.

Tieto spoločnosti si tiež zaslúžili pozornosť

Na dvadsiatejdeviatej priečke sa umiestnilo čínske Xiaomi. Xiaomi si v porovnaní s minulým rokom polepšilo o dve miesta, keďže posledný rok bol rokom, kedy sme na trhu mohli privítať aj modely s 210 W nabíjaním či fotomobilmi, na ktorých spolupracovala nemecká Leica. Tridsiatuprvú pozíciu obsadilo Sony a 48. miesto obsadila spoločnosť Lenovo. Aj táto spoločnosť sa môže klasifikovať ako výrobca, ktorý priniesol nové technológie do sveta smartfónov, no aj inej elektroniky.

Rok 2023 však ešte neskončil a veríme, že v blízkej dobe sa stretneme s odhalením ďalších prelomových technológií. V najbližších mesiacoch nás totiž bude čakať predstavenie nových iPhonov 15, no pripravuje sa aj ďalšia vlna predstavenia telefónov so systémom Android. Druhý polrok teda bude opäť štedrý na inovácie, ktoré ovplyvnia aj náš trh.

Ktorý výrobca smartfónov a elektroniky je váš najobľúbenejší? Našli ste ho na tomto zozname? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre