SamsungSpravodajstvo

Samsung Galaxy Z Flip 5 a Galaxy Z Fold 5 sú na ceste. Poznáme termín ich predstavenia

Samsung Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5 majú prísť na náš trh už o pár týždňov. Poznáme aj očakávaný dátum predstavenia.

Skladateľné smartfóny sa stali neoddeliteľnou súčasťou portfólia viacerých výrobcov. Azda najznámejším výrobcom takýchto telefónov je však bezpochyby Samsung, ktorý každý rok prináša dva skladateľné modely rozlišných typov. Jedným z nich je tzv. Fold, ktorý má vnútorný displej takmer veľký ako tablet a skladá sa ako kniha. Druhým typom je vyklápací Flip, ktorý má po rozložení veľkosť štandardného smartfónu. Tento rok nám majú na trh opäť prísť minimálne dva telefóny od Samsungu, ktoré sa budú označovať číslicou 5. Už teraz ale vieme, kedy tieto modely prídu na trh, pričom bližšie informácie nám sprostredkoval portál gsmarena.com. A my vám ich teraz prinesieme v našom článku.

Predstavenie skladateľných Samsung smartfónov sa blíži

Modely zo série Samsung Galaxy Z Flip 5 a Galaxy Z Fold 5 prídu už o pár týždňov. Oba telefóny majú zasa priniesť úroveň modelov so skladateľným displejom na novú úroveň aj keď musíme poznamenať, že konkurencia je výrazná. Len nedávno totiž svoje „skladačky“ predstavila aj Motorola, ktorá zaujala zaujímavou cenou, no aj Google s novým Pixel Fold. Ďalšími telefónmi, ktoré zavítajú dokonca aj na náš trh, majú byť modely od Samsungu v minimálne dvoch verziách.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy Z Flip 4 zložený
Zdroj: Vosveteit.sk

Ich predstavenie má teraz prebehnúť v juhokórejskom Soule „vďaka svojej úlohe pri ovplyvňovaní globálnych trendov svojou dynamickou kultúrou a inováciami a zároveň odráža silnú dôveru spoločnosti Samsung v skladaciu kategóriu“. A ako sa teraz dozvedáme v najnovšej správe, modely Galaxy Z Flip 5 a Galaxy Z Fold 5 majú prísť už budúci mesiac, pričom môžeme očakávať predstavenie koncom júla. Už teraz sa špekuluje aj o konkrétnom dátume, teda o 26. júli.

Novinky prídu v minimálne dvoch prevedeniach

Ako sme už spomenuli, Samsung svoje modely typu Flip a Fold úspešne zaradil do svojho stáleho portfólia telefónov. Posledné úniky ale naznačovali, že by sa na trhu mal objaviť aj ďalší typ skladateľného telefónu, ktorý by sa skladal hneď dvakrát. Koncept dokonca unikol aj na internete, no zatiaľ nevieme, či sa objaví aj reálne na predstavení nových skladateľných telefónov. Bližšie informácie o „skladačkách“ sa však pravdepodobne dozvieme už v najbližších týždňoch, nakoľko sa predstavenie už nezadržateľne blíži.

Samsung Galaxy Z Fold 4 displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Samsung to ale tento rok nebude mať jednoduché, keďže skladateľných smartfónov je na trhu čoraz viac. Ako sme už uviedli, najnovšie svoje skladateľné telefóny uviedla Motorola, no aj Google. Medzi veľkých výrobcov skladateľných modelov patrí aj OPPO, Huawei a na ďalšom skladateľnom smartfóne má pracovať aj Xiaomi. Tento čínsky gigant by však po novom mal konkurovať aj v kategórii Flip.

Kúpili by ste si dnes skladateľný smartfón? A siahli by ste po telefóne typu Flip alebo Fold? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close