ANDROIDAppleSpravodajstvo

Apple prináša ďalší úder pre používateľov Androidov: Posielanie správ sa skomplikuje ešte viac

Apple vylepšením služby iMessage skomplikuje komunikáciu s používateľmi Androidov. Nové funkcie nepotešia ani Google.

Len pred pár dňami prebehla veľká konferencia Applu, počas ktorej sme mohli sledovať predstavenie najväčších hardvérových, no aj softvérových noviniek spoločnosti. Počas WWDC 2023 sme mohli vidieť nové verzie operačného systému pre takmer všetky platformy, medzi ktorými sme našli ako macOS 14 Sonoma, tak aj iPadOS 17 či iOS 17 a ďalšie. Práve iOS 17 však zaujal mnohých používateľov, ktorí očakávajú nové funkcie vo svojich smartfónoch. A ako to už býva zvykom, tak Apple vylepšil kľúčové funkcie systému a pozrel sa aj na iMessage. Ak sledujete situáciu okolo spoločnosti Apple, tak ste určite narazili na problematiku iMessage pri komunikácii s Androidom. No a situácia sa po aktualizácii ešte zhorší.

iMessage skomplikuje komunikáciu medzi iPhonami a Androidom

Či už patríte medzi používateľov iPhonov alebo Androidu, tak ste sa určite niekedy pokúšali komunikovať s používateľom smartfónu z druhej strany. Komunikácia medzi nimi však nie je taká jednoduchá, keďže iMessage funguje na inom princípe ako novšie RCS správy. A práve tie sa stali v posledných rokoch štandardom pre komunikáciu v Androidoch. Apple však odmieta upustiť od vlastnej alternatívy pre komunikáciu a ak chcú profitovať z lepšej kompatibility v komunikácii, tak im odkazuje, aby prešli na iPhone.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iOS 17
Zdroj: Apple

Problematika modrých správ v Androidoch a zelených správ v systéme iOS vyvolala rôzne nepokoje a Google opakovane vyzýva Apple, aby komunikáciu uľahčil. S novou aktualizáciou na iOS 17 sa to však skomplikuje ešte viac a americký gigant si utvrdzuje, že od iMessage neplánuje ustúpiť. S novými funkciami vylepšuje komunikáciu medzi vlastnými zariadeniami, teda medzi iPhonami. Používatelia teda budú mať väčšiu motiváciu zostať vo vlastnom ekosystéme a presvedčiť aj okolie, aby si kúpili iPhone namiesto Androidu.

Apple v iOS 17 prináša viaceré funkcie pre správy

Služba iMessage otravuje Android používateľov pre ich nekompatibilitu s RCS správami. Nové funkcie ako Swipe to reply (potiahnutie pre odpoveď na správu) alebo odosielanie videí vo vyššej kvalite tak nebudú kompatibilné s používateľmi Androidu a Apple to ešte viac skomplikuje. Výsledkom bude zmätok v komunikácii medzi používateľmi, ktorí sa nebudú vedieť riadne vyznať v správach. Mimo to budú mať problémy aj so zobrazovaním videí vo vyššej kvalite.

udrzanie ceny iphone telefonov
Zdroj: Pixabay.com (JESHOOTS-com a geralt)

Apple navyše umožní používateľom aj upravovanie už odoslaných správ, čo sa pre Android používateľov vzťahovať nebude. Problémy so správami teda budú ešte väčšie, ako by sme mohli čakať. Veríme však, že voči tomu Google zakročí už v blízkej dobe. V hre je taktiež to, že by zasiahla aj Európska únia. Tá sa snaží zrušiť monopol výrobcov na konkrétne služby a s najväčšou pravdepodobnosťou prinúti Apple, aby buď ponúkol možnosť iMessage aj pre Androidy alebo aby zakomponoval RCS štandard aj pre svoje zariadenia.

Patríte medzi používateľov iPhonu alebo Androidu? A evidujete problémy s posielaním správ? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close