APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp prináša dlho žiadanú novinku: Prví používatelia už môžu využívať tzv. kanály, k čomu budú slúžiť?

Využívanie služby WhatsApp bude opäť o niečo príjemnejšie. Aj vy už budete môcť v blízkej dobe využiť funkciu kanály.

Populárna komunikačná platforma WhatsApp je poslednou dobou samá novinka, keďže prináša nové funkcie pre spríjemnenie jej používania. Len nedávno sme sa tak dozvedeli o tom, že novou možnosťou služby bude aj posielanie snímok v HD kvalite, čím sa odlíši od už známych platforiem, ktoré kvalitu snímok znižujú. Teraz sa budeme môcť stretnúť s tzv. kanálmi, ktoré nám populárna platforma predstavuje priamo na svojom blogu. K čomu budú takéto kanály slúžiť a ktorí používatelia ich už môžu využívať? To všetko si teraz prezradíme v našom článku, ktorý vám predstaví horúce novinky z dielne siete od spoločnosti Meta.

WhatsApp kanály vám umožnia byť v centre diania

Tak, ako ste si už zvykli na iných sociálnych sieťach, aj na WhatsAppe budete môcť byť súčasťou rôznych komunít. Na Facebooku sa tak môžete pripojiť do rôznych skupín, pričom podobne to funguje napríklad aj na Telegrame. Novú funkciu teraz zavádza aj WhatsApp, keďže vytvorí tzv. kanály, v rámci ktorých budete môcť komunikovať na určité témy. Funkcia kanálov sa sprístupní aj pre Slovákov, ktorí sa budú môcť pripojiť do kanálov lokalizovaných aj pre naše územie.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp kanály
Zdroj: WhatsApp

V rámci kanálov budete môcť sledovať príspevky ich správcov, ktorí môžu zdieľať textové správy, fotky, videá, nálepky či dokonca ankety. Správcom kanálov sa budete môcť stať aj vy, pričom WhatsApp zabezpečí, aby bola komunikácia zabezpečená. Ak by ste boli správcami kanálu, tak sledovateľom sa nezobrazí ako vaše telefónne číslo, tak ani vaša fotka. Rovnako to bude platiť aj z druhej strany, keď sa informácie o sledovateľoch nebudú zdieľať s nikým. Vaša bezpečnosť bude teda zachovaná, keďže to je práve tá doména, na ktorej si služba od spoločnosti Meta zakladá.

Novú funkciu už v blízkej dobe budete môcť otestovať aj vy

Služba WhatsApp v týchto dňoch vypúšťa funkciu pre prvých používateľov v niekoľkých regiónoch, aj keď ju oficiálne predstavuje. Prvé regióny, kde si budete môcť kanály vyskúšať, sú Kolumbia a Singapur. Ďalšie krajiny si na prístup ku kanálom budú musieť ešte chvíľu počkať. Zdá sa však, že populárna platforma nasadí pomerne rýchle tempo, aby novinku priniesla aj pre ďalších používateľov.

WhatsApp aplikacia_titulka
Zdroj: oasisamuel / Shutterstock.com

Ako WhatsApp uvádza, možnosť využívania funkcie ako sú kanály používatelia žiadali už dlhšiu dobu. Aktuálne jediným obmedzením z dôvodu zachovania bezpečnosti pre kanály bude to, že sa príspevky budú po 30 dňoch mazať. WhatsApp však pracuje aj na možnosti odstraňovania príspevkov aj v kratšom časovom intervale. Úprava funkcie však príde neskôr a my sa už nemôžeme dočkať, kedy ju využijeme aj my.

Využijete možnosť kanálov v službe WhatsApp aj vy? Alebo vás táto funkcia nezaujala? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close