Apple sa má postupne zbaviť fyzického slotu pre SIM karty: iPhone 15 môže prísť v tejto podobe aj ku nám!

Nové smartfóny od spoločnosti Apple majú prísť bez možnosti vloženia klasickej karty SIM. Zmena sa má týkať aj Európy.

SIM karta
flickr.com (Simon Yeo) (CC BY 2.0)

Americká spoločnosť Apple bola jednou z prvých, ktorá začala prinášať možnosť eSIM do svojich telefónov. Všetko sa to začalo už v roku 2018, kedy iPhone XS podporoval možnosť eSIM a odvtedy sa tento trend udržal u každého ďalšieho smartfónu spoločnosti. Trend rozširovania eSIM pre ďalšie modely však začal až minulý rok, kedy sa séria iPhone 14 objavila na trhu v USA len s možnosťou tejto virtuálnej karty SIM. Do Európy však prišli klasické modely, ktoré podporovali aj známe riešenia plastových kariet. Ako však informuje portál cultofmac.com, nové iPhony by mohli prísť aj do Európy bez podpory klasických slotov pre tieto karty.

Vynechá Apple podporu pre klasické karty SIM aj v Európe?

Prvé karty SIM boli vytvorené ešte v roku 1991 a od tej doby sa príliš nezmenili. Jedinou výraznejšou zmenou je to, že sa začali prispôsobovať modernej dobe. Zatiaľ čo v minulosti boli väčšie, dnešné telefóny väčšinou vsádzajú na nanoSIM slot, ktorý nezaberie veľa miesta. Dnes už však nie je na kartách SIM čo zmenšovať, a preto sa pravdepodobne výrobcovia v rámci úspory miesta v zariadeniach rozhodli prejsť na štandard eSIM. Výnimkou nie je ani spoločnosť Apple, ktorá postupne začína revolúciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Elon-Musk_Apple
Zdroj: unsplash.com (Laurenz Heymann)

Podľa nášho zdroja by totiž modely predávané vo Francúzsku nemali mať klasický slot pre kartu SIM. To by znamenalo, že všetky zariadenia, ktoré by sa predávali aj v Európe, by mohli tento slot vynechať a disponovali by len možnosťou pripojenia karty pomocou eSIM. Apple by týmto spôsobil určite akúsi revolúciu v oblasti telekomunikácií, nakoľko ešte žiadny výrobca smartfónov nevynechal bežný slot pre SIM karty. Americký gigant by bol so sériou iPhone 15 revolučný, a to nielen v oblasti SIM kariet, ale aj v oblasti nabíjania.

USB-C pre iPhone 15

O sérii iPhone 15 sa rozpráva ako o najviac progresívnej sérii smartfónov, ktoré sa objavili v portfóliu spoločnosti Apple za posledné roky. Je pravda, že posledné generácie smartfónov si boli dosť podobné. Väčšiu zmenu tak priniesol až iPhone 14 Pro. Ten ponúkol priestrel pre selfie kameru, nový Dynamic Island a taktiež 48-megapixelový fotoaparát. V sérii iPhone 15 by sme sa mali však dočkať zmien viac. Najvýraznejším prvkom má byť bezpochyby prechod na USB-C namiesto lightning konektora.

iPhone 14 Pro_kamerovy modul
Zdroj: Apple

Apple sa tak má pripravovať na novú reguláciu zo strany EÚ, ktorá bude v platnosti od budúceho roka. Séria iPhone 15 má ponúknuť nový USB-C konektor, o ktorom sa stále vedú dlhé debaty. Podľa všetkého by totiž mali tieto telefóny limitovať neoriginálne príslušenstvo. Prísť by tak mohlo napríklad k spomaleniu nabíjania či rýchlosti prenosu dát. Ak by však americký gigant zaviedol modely výhradne s podporou eSIM, tak by mohlo prísť k oveľa výraznejším zmenám.

Privítali by ste nové iPhony bez klasického slotu pre karty SIM? Alebo je podľa vás toto stále neprijateľné? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre