Séria iPhone 15 ponúkne rýchlejšie nabíjanie, bude to však mať háčik: Apple má niektorých používateľov limitovať

Apple má obmedziť rýchlosť nabíjania pre sériu iPhone 15 ak nevyužijete originálne príslušenstvo. Tešiť sa máme aj na zmenu dizajnu.

iPhone 12 Pro_with USB C_2

Spoločnosť Apple aktuálne pracuje na novej generácii smartfónov, ktoré má už klasicky predstaviť v septembri. Pôjde o modelový rad iPhone 15, ktorý sa bude už klasicky skladať zo štyroch zariadení. Tieto nové modely majú však prejsť významnou zmenou, ktorá sa dotkne viacerých používateľov. Vo svojej výbave majú totiž ponúknuť USB-C port, ktorý by po niekoľkých rokoch nahradil obľúbený lightning pre nabíjanie. Príchod USB-C portu však prináša množstvo otázok, ktoré pokladajú najmä fanúšikovia spoločnosti. Portál 9to5mac.com nás však teraz informuje o vyjadrení známeho analytika, ktorý sa vyjadruje k modelom od spoločnosti Apple pravidelne. Nové iPhony by totiž mohli ponúknuť rýchlejšie nabíjanie, ktoré by sa ale limitovalo.

Séria iPhone 15 ponúkne rýchle nabíjanie

Ako sme si už zvykli, smartfóny s prívlastkom Pro prinášajú výraznejšie vylepšenia pre používateľov a inak to nebude ani v novej sérii iPhonov. Základný iPhone 15 by tak mal ponúknuť výkon 20 W nabíjania, ktoré by prebiehalo vďaka USB-C káblu. Naznačuje to aj zvýšená výroba nových nabíjacích adaptérov, ktoré spoločnosť Apple dala vyrobiť. Ide práve o 20 W adaptéry, ktoré by mali slúžiť pre základný iPhone. V príprave je aj Pro verzia, ktorá by mala zvládnuť aj rýchlejšie nabíjanie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

To by malo byť až pri 27 W a opäť by sme mali naraziť na USB-C konektor. K tomu by mali používatelia využiť 30 W adaptér, ktorý má Apple vo svojom portfóliu. Nabíjanie série iPhone 15 však nebude také jednoduché, keďže ho bude limitovať. Konkrétne má ísť o limitáciu pri využití neoriginálneho príslušenstva, ktoré nepochádza práve od Applu. Pri využití neoriginálneho príslušenstva by sme mohli naraziť na obmedzenie rýchlosti nabíjania, čo by nejedného používateľa mohlo rozhodiť.

Iba Pro verzia využije USB 3.2 konektor

iPhone 15 Pro má pritom využiť aj USB 3.2 konektor, ktorý by umožnil rýchlejší prenos dát. Základný iPhone 15 má vsadiť na pomalší USB 2.0 konektor, čím by spoločnosť ušetrila na nákladoch, ktoré by vložila do výroby. Smartfóny sa však majú dočkať aj iných zmien, pričom významnou novinkou bude pravdepodobne odstránenie posuvného prvku na hrane zariadenia, ktorý slúžil k aktivácii tichého režimu. Nahradiť by ho malo fyzické tlačidlo, čo by bolo bezpochyby veľkou zmenou pre používateľov.

Modely zo série iPhone 15 majú tento rok získať vyššiu cenu, k čomu poukazujú aj skoršie úniky. Zvýšenie cien sa má týkať aj USA, kde sa cena už niekoľko rokov drží na rovnakej úrovni. Zdá sa teda, že aktuálna ekonomická situácia dostala aj amerického giganta, ktorý je nútený zvýšiť cenu svojich prémiových modelov. Aké ceny teda získame aj na európskom trhu zatiaľ nevieme odhadnúť. Čakáme však, že budú o niečo vyššie ako obyčajne.

Myslíte si, obmedzenie rýchlosti nabíjania pre iPhony je dobrým krokom? Alebo ide o zbytočné obmedzenie pre používateľov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre