Cena nových modelov zo série iPhone 15 sa má zvýšiť: Dopad to bude mať zrejme aj na ceny Androidov

Apple má údajne v pláne zvýšiť ceny pre modely zo série iPhone 15. Stalo by sa to tak prvý raz za posledných 6 rokov.

iPhone 14
Zdroj: unsplash.com (Quinn Battick)

Spoločnosť Apple každoročne na trh prináša nové prémiové smartfóny, ktoré už tradične prichádzajú v zložení štyroch modelov. Tieto zariadenia však nie sú prémiové len výbavou, ale aj ich cenou. Či už teda patríte medzi fanúšikov spoločnosti alebo len sledujete dianie okolo nových iPhonov, tak určite viete, že tieto zariadenia nepatria medzi najlacnejšie hračky. Možno ste si však všimli, že ceny iPhonov bývajú v posledných rokoch približne rovnaké a spoločnosť Apple ich výrazne nenavyšuje. Tento rok by to však mohlo byť inak pri sérii iPhone 15, na čo poukazuje aj portál androidauthority.com. Ako to ovplyvní celkový trh so smartfónmi a čo nás môže čakať? Pozrite sa na to spolu s nami!

Zvýšenie cien sa bude týkať série iPhone 15 aj v USA

Aj keď sme na našom trhu mohli sledovať mierne zvýšenie cien nových iPhonov, väčšinou sa to spájalo najmä s väčšími poplatkami za clo či dovoz zariadení. V rámci USA sa však ceny iPhonov nenavýšli už posledných šesť rokov, teda od modelu iPhone X. Aj práve preto medzi používateľmi vzbudzuje nepokoj informácia o tom, že cena série iPhone 15 by sa mohla navýšiť aj v USA, čo by znamenalo výrazné zvýšenie cien aj v rámci Európskej únii.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iPhone 14 Pro_kamerovy modul
Zdroj: Apple

Nielen že by sme teda narazili na zvýšenie cien série iPhone 15 u nás, no tento trend by mohli nasledovať aj Androidy. Výrobcovia smartfónov so systémom Android by si tak mohli zvýšenie cien dovoliť najmä preto, že konkurenčný Apple zasa posunie úroveň o niečo vyššie a ich telefóny by tak boli stále schopné konkurovať aj s o niečo vyššou cenou. Informácie o konkrétnej výške zvýšenia cien zatiaľ nemáme, čo vzbudzuje zvedavosť nielen medzi fanúšikmi Applu, no aj medzi používateľmi Androidov.

Zvýšenie cien bude mať svoje opodstatnenie

Používatelia smartfónov od spoločnosti Apple sa v priebehu posledných rokov sťažovali na nedostatok inovácií. To zapríčinilo aktuálnu reakciu amerického giganta, ktorý sa snaží vylepšovať svoje zariadenia. Z nových technológií sa tak tešia najmä majitelia zariadení s prívlastkom Pro. Séria iPhone 15 by však mohla priniesť vo svojej výbave výraznejšie zmeny vo výbave. Tieto zmeny by mohli zahŕňať novú periskopickú kameru, zvýšenie pamäte RAM či výraznejšiu zmenu dizajnu.

iPhone 14 a iPhone 14 Plus_uvodny
Zdroj: Apple

Predstavenie nových modelov zo série iPhone 15 by malo prebehnúť v septembri. Dovtedy sa tieto informácie môžu vyvrátiť, no zároveň aj definitívne potvrdiť. Konkurenčné spoločnosti ako Samsung či Xiaomi so svojimi vlajkovými loďami však už ku zdražovaniu pristúpili, a preto by nás neprekvapilo, keby sa aj Apple rozhodol pre zvýšenie cien.

Myslíte si, že by Apple mal zvýšiť ceny svojich zariadení? Alebo sú podľa vás už teraz príliš vysoké? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre