AppleSpravodajstvo

Nový iPhone 15 si obyčajným USB-C káblom nenabijete: Známy leaker potvrdzuje limitácie pre neoriginálne príslušenstvo!

Nabíjanie prostrednítvom USB-C kábla pre sériu iPhone 15 má mať háčik. Potvrdzuje to aj osvedčený leaker, ktorý poukazuje na MFi káble.

Často rozoberanou témou medzi fanúšikmi spoločnosti Apple, no aj medzi ďalšími technologickými nadšencami, sú nové iPhony 15. Budúca generácia nových smartfónov z dielne Applu totiž majú prísť s výraznými zmenami, pričom napríklad základný iPhone 15 má po novom taktiež ponúknuť priestrel pre selfie kameru a Dynamic Island. Oveľa výraznejšou zmenou je ale príchod iného konektoru, nakoľko pre regulácie zo strany EÚ Apple zavádza pre svoje smartfóny USB-C konektor. Doterajšie špekulácie ale uvádzali, že zjednotenie konektorov nebude len tak. Apple má totiž svoje smartfóny prispôsobiť tak, aby pri neoriginálnom príslušenstve spomalili ako rýchlosť nabíjania, tak aj prenosu dát. A ako nás informuje portál 9to5mac.com, tieto špekulácie sa majú stať skutočnosťou.

Séria iPhone 15 nebude prvá s USB-C konektorom

USB-C konektor pre nabíjanie nie je spoločnosti Apple cudzí. Prvým zariadením s takýmto konektorom bol totiž už v roku 2015 12″ MacBook. Od roku 2016 tak prinášali USB-C konektor takmer všetky MacBooky na trhu. iPad na USB-C z lightning konektoru prešiel už v roku 2018 a iPhony tak nakoniec boli takmer jedinými zariadeniami spoločnosti, ktoré sa k USB-C konektoru neprikláňali. Vzhľadom k regulácii zo strany Európskej únie ale už vieme, že séria iPhone 15 na iný spôsob nabíjania čoskoro prejde.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako však informuje známy leaker pod menom ShrimpApplePro, ktorý sa vyznačuje svojou presnosťou ohľadom iPhonov, séria iPhone 15 sa nemá nabíjať akýmkoľvek káblom. Tento leaker už v minulosti správne poukazoval napríklad na Dynamic Island či veľkosti RAM v prípade série iPhone 14, čo pridáva tejto informácii na dôveryhodnosti. V prípade, že by sme sa pokúsili nabiť svoj nový iPhone neoriginálnym káblom, ktorý nepochádza od Applu, znížila by sa rýchlosť nabíjania aj rýchlosť prenosu dát.

Európska únia nebude spokojná

Cieľom zjednotenia nabíjacích konektorov je najmä zvýšenie komfortu používateľov, ktorí by už nemuseli siahať po správnom kábli. Ak by sa všetko nabíjalo prostredníctvom USB-C konektorov, tak by nikto nemusel riešiť či má po ruke lightning kábel pre svoj iPhone. Rovnako sa však týmto spôsobom má znížiť objem elektronického odpadu, keďže káblov bude na trhu stačiť oveľa menej. Podľa slov leakera však majú byť už vo výrobe káble s prívlastkom MFi, teda Made For iPhone. Tieto káble majú prinášať výhody pre sériu iPhone 15 a potvrdzuje to tiež to, že telefóny z tejto série nebudú v plnej miere kooperovať s káblami iných spoločností.

Takáto limitácia však nekorešponduje s predstavami Európskej únie o zjednotení. Používatelia sa tak dočkajú len veľkého chaosu. Na trhu totiž bude zrazu množstvo káblov s USB-C konektorom, no pre telefóny od série iPhone 15 budeme musieť sledovať či ide o MFi káble. Apple tak svojim používateľom nemá zjednodušiť používanie smartfónov, práve naopak. Na druhú stranu ale treba spomenúť, že príslušenstvo je veľkou súčasťou zisku spoločnosti. Nabíjacie káble vyrobené špeciálne pre iPhony im tak zaistia zisky aj v tejto oblasti.

Schvaľujete takýto postup spoločnosti Apple? Alebo by ste radšej privítali rovnaké káble pre všetky smartfóny? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close