Filmy a seriálySpravodajstvo

Koľko stoja streamovacie služby Netflix, Sky Showtime, HBO Max, Disney+ a Voyo? Pozrite sa na porovnanie cien!

Pozrite sa, koľko stoja na Slovensku najznámejšie streamovacie služby pre filmy a seriály, medzi ktorými nájdeme Netflix či Disney+.

S veľkým množstvom streamovacích služieb na Slovensku je ťažké vybrať si len jednu. Ich ceny nám však nedovolia, aby sme si predplatili všetky naraz, preto sa častokrát uchýlime len k jednej alebo dvom z nich. Na výber pritom máme zo stálych služieb ako je Netflix, HBO Max či Disney+, no aj z novších služieb ako napríklad SkyShowtime. Rovnako si môžeme zvoliť aj lokálnu službu Voyo, ktorá vo veľkej miere ponúka aj slovenský či český obsah. Aké sú však ceny týchto služieb a ktorá z nich môže byť aj pre vás najvýhodnejšou? Aby sme si spolu s vami odpovedali na túto otázku, pripravili sme si pre vás veľký prehľad cien tých najlepších streamovacích služieb s filmami a seriálmi, ktoré nájdeme na našom území.

Netflix je stálou službou, ponúka 3 plány

Asi najznámejšou službou na Slovensku je bezpochyby Netflix, ktorý si získal veľké množstvo predplatiteľov aj vďaka dlhej dobe, počas ktorej pôsobí. Jeho obrovskou výhodou je to, že ponúka hneď tri rôzne druhy predplatného, pričom si na svoje prídu ako jednotlivci, tak aj celé rodiny. Základný plán pritom stojí 7,99€ na mesiac, no má rôzne obmedzenia ako napríklad obsah v HD kvalite alebo možnosť sledovať obsah len na jednom zariadení v jednom čase.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem toho však Netflix ponúka aj plán Standard s cenou 9,99€ a ponukou sledovania obsahu vo FullHD kvalite. Sledovať a sťahovať obsah pri tomto pláne môžete súčasne až na dvoch zariadeniach. Ak by vám však bolo málo, môžete siahnuť aj po pláne Premium s cenou 12,99€ na mesiac. Pri tomto pláne máte k dispozícii obsah v 4K kvalite a sledovať môžete filmy a seriály naraz až na 4 zariadeniach. Sťahovanie obsahu sa pritom týka až 6 zariadení. Nevýhodou Netflixu je pritom to, že tieto zariadenia sa musia väčšinou zdržiavať na jednej adrese, keďže je určený pre jednu domácnosť.

Netflix predplatné
Zdroj: Vosveteit.sk

V zahraničí sa pritom začína šíriť už aj plán Basic s reklamami. Ten je lacnejší, no zároveň nám ponúka medzi obsahom aj reklamy. Tento plán však na Slovensku zatiaľ nemáme v ponuke. Netflix pritom ponúka veľké množstvo známych aj menej známych filmov a seriálov, no popri tom ponúka aj hry.

SkyShowtime je novinkou na trhu

Najmladším hráčom medzi streamovacími službami na Slovensku je SkyShowtime, ktorá ľudí láka na pomerne lacné predplatné. Za cenu 5.99€ na mesiac si môžete užiť skutočne veľkú knižnicu filmov a seriálov, pričom k dispozícii máte až 5 používateľských profilov, čím táto služba dokáže konkurovať aj stálym službám ako je práve Netflix. Okrem toho však v ponuke filmov nájdete obsah od filmových štúdií ako je Universal, DreamWorks, Paramount alebo Nickelodeon, čím si vás služba môže skutočne získať. Okrem veľkého obsahu rovnako SkyShowtime ponúka aj 7-dňovú skúšobnú dobu narozdiel od niektorých konkurenčných služieb.

HBO Max rovnako láka na nízku cenu

Medzi služby s nižšou cenou predplatného patrí aj HBO Max. Za cenu 6,99€ na mesiac máte k dispozícii množstvo obsahu zo štúdií ako je HBO, MAX originals, Warner Bros a ďalších, pričom ak sa rozhodnete pre predplatné na celý rok, zaplatíte len 54,99€. V rámci tejto služby rovnako nájdete množstvo skvelých a známych titulov. Medzi ne patrí napríklad aj Harry Potter, Teória veľkého tresku alebo Hra o tróny. Rovnako ako aj Netflix, HBO Max však neponúka skúšobnú dobu.

Disney+ má množstvo obsahu za výhodnú cenu

Ďalšou službou na našom trhu je aj Disney+, ktorý je na Slovensku rovnako pomerne krátko. Cena predplatného pre túto službu je 7,99€ na mesiac, resp. 79,90€ na rok. Ako už názov služby napovedá, tak Disney+ ponúka množstvo obsahu z dielne Disney, no aj Pixar, Marvel či National Geographic a ďalších. Na svoje si tu tak prídu nielen deti a mladšie ročníky, no aj starší. Okrem filmov a seriálov tu nájdeme aj rôzne špeciály či hudobné koncerty. Tie potešia nejedného fanúšika dnešných spevákov či hudobných skupín.

disney-plus serialy
Zdroj: Disney

Voyo má taktiež svoje výhody

Lokálnou streamovacou službou na našom území je Voyo, ktoré sa spája väčšinou s českým a slovenským obsahom. Okrem tohto obsahu sa však v rámci služby Voyo nájde aj zahraničný obsah. Celú službu pritom máme k dispozícii za 5,99€ na mesiac. Voyo narozdiel od služieb ako je Netflix alebo HBO Max ponúka aj skúšobnú dobu na 7 dní. Počas predplatného Voyo na skúšku však nemáte k dispozícii kompletný obsah služby a nemôžete využiť ani službu živého vysielania.

Nakoniec by sme radi uviedli, že množstvo týchto služieb si môžete vyskúšať aj v rámci iných služieb, napríklad v rámci paušálu u vášho mobilného operátora. Vďaka tomu si môžete tieto služby vyskúšať a zistiť, ktorá sa vám zapáči najviac.

Ktoru streamovaciu službu si predplácate vy, je to stály Netflix, Disney+ alebo niečo menej tradičné? A ako ste s touto službou spokojní? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close