Filmy a seriálySpravodajstvo

Predplácate si Disney+? Bude vás čakať viac obsahu, no aj vyššia cena predplatného

Disney+ prinesie viac obsahu spolu s vyššou cenou predplatného. Pozrite sa, s ktorou službou sa má spojiť.

Streamovacia služba Disney+ na našom trhu nepôsobí dlho v porovnaní so stálymi službami ako je napríklad Netflix či HBO Max. Aj napriek tomu si táto služba stihla získať vysoké množstvo predplatiteľov, pričom v rámci získania predplatiteľov je rýchlejšie rastúcou platformou ako aj napríklad Netflix. Ak však sledujete dianie okolo streamovacích služieb na trhu, tak viete, že v poslednej dobe sa objavuje viacero zmien. Trh je totiž presýtený menšími službami, ktoré nenájdeme v každej krajine, čo si uvedomuje aj Disney. A po vzore HBO Max teraz populárna služba prinesie viac obsahu a pohltí jednu menšiu službu dostupnú v rámci USA. Ako nás ale informuje portál androidauthority.com, za viac obsahu si priplatíme.

Disney+ do svojho portfólia zahrnie viac obsahu

Ak patríte medzi ľudí, čo sledujú vo veľkej miere zahraničné seriály najmä z USA, tak ste pravdepodobne narazili na službu Hulu. Táto služba z veľkej časti spadá pod Walt Disney Company a nie je teda žiadnym prekvapením, že v blízkej dobe bude spadať práve pod Disney+. Známa streamovacia služba sa tak snaží svojim predplatiteľom priniesť viac obsahu a zredukovať počet služieb na trhu. Predstavitelia služby si totiž uvedomujú, že používatelia si vo veľkej miere predplatia len jednu službu. A je pre nich výhodnejšie vsadiť všetko na jednu väčšiu službu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Disney+ filmy
Zdroj: Disney+ / Vosveteit.sk

Zatiaľ nevieme, kedy Disney+ pohltí menšiu streamovaciu službu s názvom Hulu. Pod službou Hulu ale nájdeme viacero známych seriálov či filmov, ktoré dnes už Disney+ ponúka. Väčšia služba ale rozšíri svoje portfólio a nakoľko Hulu prináša množstvo originálneho obsahu, tak si ich Disney prisvojí. Predplatitelia u nás dostupnej služby teda budú môcť sledovať oficiálne viac filmov a seriálov. Ako však správne predpokladáte, najskôr k zlúčeniu príde v rámci USA a ku nám s viac obsahu dostane o niečo neskôr ako práve v rámci Spojených štátov.

S väčším obsahom aj vyššia cena

Posledné informácie o spájaní Disney+ a Hulu prinášajú aj zlé správy pre používateľov. Dáva však zmysel, že si za viac obsahu o niečo priplatíme, pričom služba by mala zvýšiť poplatok len za plán bez reklám. Ten aktuálne v USA stojí 10.99 dolárov, u nás si vieme známu službu preplatiť už za 7.99€. Nevieme, o koľko by malo byť predplatné pre službu vyššie a jedinou potvrdenou informáciou pre teraz je to, že sa služby majú v budúcnosti spojiť.

Ako sme už uviedli, Disney+ nie je jedinou službou, ktorá má pohltiť menšie služby. K rovnakému kroku má pristúpiť aj HBO Max, ktoré sa premenuje len na MAX. HBO Max sa má spojiť so službou Discovery Plus a získať má aj obsah od Warner Bros. Toto zlúčenie má rovnako priniesť vyššie ceny, ktoré sme si už predstavili v našom predchádzajúcom článku.

Privítate viac obsahu v službe Disney+? A ktorú streamovaciu službu si predplácate vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close