ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

HyperOS od Xiaomi príde do prvých smartfónov pravdepodobne skôr, než bolo plánované. Toto sú „vyvolené“ zariadenia, ktoré ho dostanú ako prvé

HyperOS, nový operačný systém od Xiaomi, ktorý má ambíciu prepojiť desiatky miliárd zariadení, prichádza na vybrané smartfóny skôr, než bolo pôvodne plánované.

Desiatky miliárd, a potom desiatky miliárd ďalších. Toľko zariadení chce navzájom prepojiť CEO Xiaomi, Lei Jun. Dokázať to chce s novou nadstavbou Androidu pre Xiaomi, HyperOS. Tá po 13 rokoch nahrádza nadstavbu MIUI.

Ambície Xiaomi s HyperOS by sa dali prirovnať k Apple a jeho iOS. Xiaomi má v tomto smere z dlhodobého hľadiska dokonca oproti Apple i výhodu. Okrem smartfónov, tabletov, slúchadiel a smart hodiniek a ďalších tovarov, Xiaomi totiž vyrába i televízory, senzory, kolobežky, autá, vysávače, kuchynské náradie a podobné produkty. Tie by sa vedeli skvelo presadiť pri trende Smart Homes, ktorý nás pravdepodobne čaká čoskoro, keď to technologická dostupnosť dovolí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi HyperOS.jpg
Zdroj: Xiaomi

Už teraz sa HyperOS vyznačuje posunom v spolupráci naprieč zariadeniami, optimalizáciou výkonu, integráciou umelej inteligencie, bezpečnostným upgradom, či najmenším firmwarom naprieč konkurenciou. Viac o HyperOS hovoríme v tomto článku.

Ako sme na tomto portáli už informovali, Xiaomi nateraz testuje HyperOS v Číne, pričom globálneho vydania sme sa mali podľa vyjadrení vedenia dočkať v prvom štvrťroku 2024.

Kto každý dostane HyperOS?

Medzičasom však došlo k zvratu a podľa portálu gsmchina.com majú vybrané zariadenia dostať celosvetovo update na HyperOS ešte v decembri 2023. Teda do konca tohto roka. Ide o telefóny:

  • Xiaomi 13 Ultra
  • Xiaomi 13T
  • Xiaomi 12T
  • POCO F5

Majitelia ostatných zariadení od Xiaomi si nateraz teda budú musieť počkať. Postupne sa však HyperOS má dostať na všetky zariadenia so softvérovou podporou, dokonca aj

To, či váš smartfón dostane nový HyperOS, i to, či dostane aktualizáciu na Android 14, sa viete dozvedieť jednoduchým stiahnutím aplikácie z Obchodu Play, o ktorej píšeme v tomto článku. Kedy k tomu má dôjsť, sa zatiaľ nevie. Ide o aplikáciu HyperOS Updater, ktorú vytvorili nadšenci značky Xiaomi, ktorí dali dokopy aktualizačnú politiku spoločnosti a zariadenia, ktoré majú sľúbené ešte ďalšie veľké aktualizácie. Aplikácia je dostupnou zadarmo.

Koniec koncov, pri takej razantnej zmene, ako výmene nadstavby operačného systému, sa nie je kde ponáhľať. Je lepšie radšej si na finálny produkt počkať o niečo dlhšie, než ho dostať nedokončený či zabugovaný. Proces vývoja tohto operačného systému sa napríklad komplikuje u Xiaomi Lite 5G. Špekuluje sa, že je to spôsobené nedostatkom čipov Snapdragon 780G od taiwanskej firmy TSMC.

Tak či onak, majitelia Xiaomi telefónov majú dôvod na radosť. Nielenže ich mobily skôr či neskôr dostanú obrovskú aktualizáciu, ale ekosystém, ktorého sú súčasťou, sa zrejme v budúcnosti výrazne posilní.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close