Technológie

Pozrite sa, ako AI zmení spôsob, ako používame WhatsApp. Toto sú funkcie, ktoré sa neskôr objavia v aplikácii

Všadeprítomná umelá inteligencia zmení aj to, ako používame WhatsApp. Pozrite, sa aké novinky pribudnú neskôr do WhatsAppu a čo budeme môcť s AI v aplikácii robiť.

Umelá inteligencia si postupne robí cestu aj do aplikácie WhatsApp, aby sme boli presní, integrácia AI už aj začala vo vývojových verziách aplikácie. Meta postupne plánuje predstaviť viacero noviniek pre všetkých, ktoré budú poháňané umelou inteligenciou, jednou z nich je napríklad aj AI chat, upozorňuje portál gizchina.com. Čo to však znamená? Používatelia aplikácie WhatsApp budú môcť konverzovať s priateľmi pomocou AI, očakáva sa však, že pôjde o čosi viac než len bežné písanie si.

Ako bude fungovať umelá inteligencia vo WhatsApp a čo všetko ponúkne?

Zábavné konverzácia

Stalo sa vám už niekedy, že ste si otvorili WhatsApp, lebo ste sa nudili a chceli ste sa s niekým porozprávať, zdieľať s niekým čo sa vám napríklad daný deň stalo, no nikto nebol online? WhatsApp prišiel s riešením, kľúčová funkcia AI (umelej inteligencie) spočíva v chatbotoch. To znamená že si práve s takýmto robotom môžete kedykoľvek písať a nikdy vás nenechá dlho čakať na jeho odpoveď, ako by to bolo pri určitých ľuďoch. Niektorí z týchto botov sú špecializovaný napríklad na cestovanie, varenie alebo napríklad aj športy. Dokonca niektorí z týchto botov majú aj „osobnosti“ ako napríklad slobodno zmýšľajúci kamarát, skrátka naozaj každý si dokáže vybrať. Toto všetko patrí do tzv. kamarátskeho módu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako by takýto chat mohol vyzerať?

Napríklad (robot) Lukáš sa špecializuje na športy, (robot) Dávid sa zase špecializuje na varenie a (robot) Omar je zase odborníkom na cestovanie. Ak by ste potrebovali napríklad recept na jahodový koláč, obrátili by ste sa s tým práve na Dávida a tento bot by vám poskytol recept na jahodový koláč. Ak by ste mali otázku, ktorá sa  dotýka športu, napríklad kto vyhral poslednú veľkú cenu napríklad v Singapure, bot Lukáš by vám na to odpovedal.

Generovanie obrázkov

Ďalšia funkcia, ktorá by sa mohla objaviť vo WhatsApp, je generátor obrázkov. Ide o podobný nástroj ako DALLE, no bol by integrovaný v rozhraní aplikácie. Ako spomína web Gizchina, táto funkcia funguje tak, že v akomkoľvek čete spomeniete umelú inteligencia presne takto: @Meta AI a napíšete príkaz, aký obrázok chcete vygenerovať, tak ho robot nakreslí. Je úplne jedno, či ste práve v skupinovom chate alebo si píšete s určitou osobou, táto funkcia vám stále bude fungovať. Napríklad vám napadne nápad, že chcete vo vašom skupinovom čete z nejakého dôvodu vygenerovať mačku ktorá má na sebe vestu. Jednoducho napíšete @Meta AI / nakresli mačku s vestou. Meta AI následne vygeneruje daný obrázok, ktorý budete môcť následne zdieľať v konverzácii.

K dispozícii bude aj generátor nálepiek

Podobne by mali fungovať aj nálepky. No ako približuje portál, tak nálepky bude možné generovať a posielať priamo z sekcie nálepiek, kde ich budete môcť aj generovať. Táto funkcia je mimochodom už aj dostupnou, no bohužiaľ, u nás ešte nie je. Podporuje totiž len Angličtinu.

Ktoré z funkcií vyššie sa vám páčia najviac? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close