Bude váš Xiaomi smartfón podporovať nový HyperOS? Táto aplikácia vám to prezradí

Nedávno Xiaomi oznámilo, že ich doterajší operačný systém MIUI končí, nahradí ho HyperOS. Pozrite sa, ktoré smartfóny ho budú podporovať.

Xiaomi HyperOS.jpg
Zdroj: Xiaomi

Minulý týždeň sme informovali o rozhodnutí Xiaomi ukončiť MIUI OS a prejsť na nový operačný systém, HyperOS. Aplikácia na aktualizovanie nového operačného systému už je dostupná na stiahnutie v Obchode Play a portál Xiaomi UI informuje, ktoré zariadenia môžu nový operačný systém očakávať.  

Samotná aplikácia vám zatiaľ nový operačný systém do telefónu nestiahne, no vďaka nej môžeme zistiť aké zariadenia bude nový operačný systém podporovať. HyperOS má predstavovať novú éru pre Xiaomi, pretože nejde len o operačný systém pre ich smartfóny. HyperOS bol navrhnutý tak, aby podporoval prepojenie všetkých zariadení spoločnosti. Okrem smartfónov teda zastrešuje aj produkty pre smart domácnosť a iné zariadenia.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zároveň však ponúkne špičkový výkon, bezpečnosť a užívateľský zážitok. Základom tohto operačného systému je minimalistický dizajn, responzívne rozhranie a funkcie, ktoré dokáže používať aj technicky menej zdatný užívateľ.  

Aké zariadenia budú podporovať HyperOS?  

Známa Xiaomi komunita vydala aplikáciu pre nový operačný systém HyperOS, ktorú si môžete zadarmo stiahnuť z Obchodu Play. Momentálne sa však po inštalácii aplikácie dozviete len to, či dostanete aktualizáciu s novým operačným systémom. V budúcnosti však bude táto aplikácia slúžiť na jednoduchú aktualizáciu operačného systému.  

HyperOS Updater
HyperOS Updater
Developer: Metareverse Apps
Price: Free

Ak vás teda HyperOS zaujal, neváhajte a aplikáciu si do smartfónu stiahnite. Rovnako ako samotný operačný systém, aj aplikácia má mimoriadne jednoduchý dizajn a priateľské užívateľské rozhranie.  

Ako sme už spomenuli, HyperOS bude poháňať zariadenia smart domácností, automobily, smartfóny a iné. HyperOS sa zakladá na Android operačnom systéme a vlastnom softvéri Vela, ktorý kompletne prepisuje architektúru pod ním. Spoločnosť tak pripravuje základňu pre internet vecí, v ktorom prepojí desiatky miliárd zariadení a v budúcnosti sa naň pripoja desiatky miliárd nových zariadení.    

Pri oznámení nového operačného systému Xiaomi uviedlo, že HyperOS zakomponuje aj možnosti umelej inteligencie, ktoré chce prepojiť s konceptom Internet of Things. Internet of Things, skrátene IoT, predstavuje smart zariadenia, ktoré medzi sebou komunikujú, napríklad v domácnosti. Zatiaľ ale nevieme, do akej miery bude HyperOS s existujúcimi AI modelmi implementovaný na začiatku.  

Celkovo nie je o HyperOS operačnom systéme veľa informácií. Okrem toho že bude mať minimalistický dizajn Xiaomi UI komunita zverejnila krátku ukážku, ktorá bližšie ukazuje dizajn a niektoré funkcie HyperOS. Predpokladá sa, že viac o novom operačnom systéme Xiaomi prezradí spolu s predstavením najnovších vlajkových lodí spoločnosti, čo by malo prísť koncom tohto roka. Keďže už spoločnosť vydala aj aplikáciu pre nový operačný systém, je viac ako pravdepodobné, že HyperOS príde už čoskoro.  

Zároveň môžeme predpokladať že HyperOS bude podporovať všetky terajšie smartfóny, pričom v prípade tých novších príde predinštalovaný priamo v nich.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre