BezpečnosťSpravodajstvo

Hackeri z Anonymous, ktorí nedávno zverejnili milióny bankových kariet Rusov, opäť udreli!

Ide o ďalší významný kybernetický útok, ktorý sa Rusom nebude páčiť.

Hackerský kolektív Batallion 65 pozná už takmer celý svet. Ide o hackerov, ktorým sa podarilo v minulosti znefunkčniť ruský špiónsky satelit, nabúrať so do server banky JSC Bank PSCB, či spoločnosti Qiwi. V prípade spoločnosti Qiwi okrem iného zverejnili viac ako 10 miliónov bankových kariet Rusov. No zdá sa, že hackeri nepoľavujú, hlásia ďalší útok namierený na ruskú infraštruktúru.

Hackerská bunka Batallion 65 opäť udrela

Hackeri hlásiaci sa k hodnotám Anonymous najnovšie prostredníctvom sociálnej siete informujú, že sa im podarilo získať 380 GB dát zo serverov Infsys.ru a Multi-sys.ru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o spoločnosti, ktoré dodávajú svoje služby Ruskej centrálnej banke, operátorovi Rostelecom, či ruskej vláde. Okrem iného spravujú časť ruského systému SCADA, ktorý je využívaný v ťažobnom priemysle. Ide o riadiaci systém, ktorý je určený na zber, analýzu a vizualizáciu údajov z priemyselných zariadení. Rovnako ale slúži aj na ovládanie vzdialených ventilov, motorov, či čerpadiel.

Hackeri v publikovanom príspevku vyššie ďalej píšu, že zašifrovali stovky GB dát ransomwarom. Ide o typ softvéru, ktorý napadá dôležité časti systému, ku ktorým zablokuje prístup. Môžeme predpokladať, že pri kybernetickom útoku znova použili modifikovaný ransomware Conti, ktorý mimochodom pôvodne vytvorili hackeri z Ruska. Ide o softvér, ktorý spôsobil naprieč Európou a USA v minulosti obrovské ekonomické škody.

Batallion 65 prizvukujú, že všetky materiály, ku ktorým sa dostali, publikujú do 24 hodín, ak neznačnú s nimi hacknuté spoločnosti rokovať. Slová hackerov netreba brať na ľahkú váhu a to aj napriek tomu, že aktuálne nevieme overiť, či hovoria pravdu. Už viackrát nám ukázali, že to čo napísali a deklarovali, tak vo finále aj spravili.

Pre tých, ktorí nevedia, tak hackeri z celého sveta pod hlavičkou Anonymous deklarovali Rusku kybernetickú vojnu z dôvodu, že Rusko napadlo nášho východného suseda. Batallion 65 píše, že vo svojich aktivitách nepoľavia, pokiaľ Putinov režim nestiahne z Ukrajiny posledného vojaka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close