Hackeri, ktorí v minulosti odstavili ruský špiónsky satelit, opäť udreli. Nabúrali sa do serverov významnej finančnej inštitúcie!

Hackeri zo skupiny Batallion 65 opäť udreli. Nabúrali sa do serverov jednej z významných finančných inštitúcií v Rusku. „Za útok poďakujte Vladimírovi Putinovi“, dodávajú.

Putin a Anonymous
Zdroj: Anonymous (Twitter @Ghost2Back), flickr.com (Globovisión)

Hackerský kolektív Batallion 65, ktorý sa hlási ku Anonymous, opäť raz udrel. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o hackerov, ktorí v minulosti znefunkčnili ruský špiónsky satelit, alebo sa nabúrali do serverov spoločnosti CoprMSP. Hackerský kolektív Batallion 65 je tiež známy pod pseudonymom NB65.

Hackeri prelomili zabezpečenie serverov významnej ruskej spoločnosti

V priebehu dnešného dňa sme vás informovali o jednom z najväčších kybernetických útokov Anonymous od vypuknutia vojenského konfliktu na Ukrajine, prostredníctvom ktorého vyplávalo na povrch viac ako 1-milión e-mailových správ! Neubehlo riadne ani niekoľko hodín a hackeri hlásia ďalší kybernetický útok. Tentokrát informujú o tom, že sa im podarilo nabúrať do serverov spoločnosti Qiwi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hackeri v oznámení, ktoré zverejnili na sociálnej sieti píšu, že sa im podarilo zašifrovať približne 10,5 TB záloh. Ďalej píšu, že ak chce spoločnosť „prežiť“, tak by ich mali kontaktovať.

Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o platformu, ktorá prevádzkuje jednu z najpoužívanejších platobných aplikácií naprieč Ruskom. Batallion 65 vraví, že sa im podarilo pomocou špeciálne upraveného ransomwaru zašifrovať dáta spoločnosti vrátane databáz.

Hackeri ďalej tvrdia, že majú informácie o kreditných kartách 12,5 milióna používateľov vrátane 30 miliónov záznamov o platbách. Vzorku týchto dát medzičasom poskytli aj samotnej platforme Qiwi. Batallion 65 dalo spoločnosti ultimátum 3 dni, aby ich kontaktovali. Ak tak nespravia, tak každý deň zverejnia 1 miliónov záznamov, pokiaľ nepublikujú všetky dáta, ku ktorým sa dostali.

V závere správy hovoria, že nech sa za tento kybernetický útok poďakujú Vladimírovi Putinovi, ktorý vyvolal vojnový konflikt na Ukrajine. Záverom dodávajú „Vypadnite k * * * * z Ukrajiny“. Nedovolí nám ale nespomenúť, že tvrdenia hackrov nie je možné aktuálne vierohodne overiť. Na druhej strane treba uviesť, že hackeri z Batallionu 65 v minulosti už ukázali, že slová nehovoria do vetra a svoje sľuby plnia.

Pre tých, ktorí nevedia, tak hackerský kolektív Anonymous po začatí vojny na Ukrajine, vyhlásil, že podporí našich východných susedov na kybernetickom fronte s cieľom, aby ochromil schopnosť Ruska viesť vojnu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre