Spravodajstvo

Anonymous opäť hackli ruskú banku: „Váš tím stojí za h * * *! Získali sme ďalších 270 GB dát“, hovoria hackeri

Ruská banka JSC Bank PSCB, ktorú obľubujú miestni oligarchovia, bola opäť hacknutá, hlásia Anonymous. Získali ďalších 270 GB dát.

Anonymous v úsilí ochromiť Putinov režim viesť vojnu u nášho východného suseda nepoľavuje. V priebehu posledných dní sme mohli byť svedkami „hackerského festivalu“, kedy sa Anonymous nabúrali do systémov miestnych televízií, popredných médií, štátnych inštitúcií, či súkromných spoločností vrátane videoservera RuTube.ru.

Hackerský kolektív Batallion 65 je pre mnohých dobre známym a to z dôvodu, že sa im podarilo nabúrať do viacerých významným inštitúcií naprieč Ruskom. Dokonca sa im podarilo znefunkčniť aj ruský špiónsky satelit.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spomedzi posledných kybernetických útokov môžeme napríklad spomenúť získanie dát zo serverov spoločnosti Qiwi. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o finančnú inštitúciu, ktorá naprieč Ruskom prevádzkuje viacero platobných aplikácií. Zo serverov spoločnosti sa dostalo na povrch viac ako 10 miliónov bankových kariet Rusov.

Anonymous opäť hackli JSC Bank PSCB

Ešte v apríli Batallion 65 hackol ruskú banku JSC Bank PSCB, ktorú obľubujú najmä miestni oligarchovia. Hackeri v tom čase zverejnili stovky GB dát. No zdá sa, že v banke nenašli dostatok síl, aby si svoje servery riadne zabezpečili, upozorňujú hackeri. Dôvodom je, že sa im opäť podarilo nabúrať do serverov spoločnosti pričom tvrdia, že získali ďalších 270 GB dát. Ako hackeri nižšie píšu, tak dávajú banke ďalšiu príležitosť, aby ich kontaktovali a začali s nimi vyjednávať. Ak tak nespravia, tak zverejnia materiály, ktoré získali.

„Zdravíme PSCB, znova. Stavíme sa, že ste už neočakávali, že o nás budete opäť počuť. Váš bezpečnostný tím stojí za h * * *! Získali sme ďalších 270 GB vašich dát. Ak nebudete vyjednávať, v priebehu najbližších dní ich zverejníme.

Je nám cťou, že sme pre vás stálym tŕňom v oku a naďalej vás povzbudzujeme, aby ste sa porozprávali so svojím prezidentom…“, píšu hackeri v statuse nižšie.

Záverom treba uviesť, že dnes nie sme schopní overiť, či tvrdenia o hackerskom útoku na banku sú pravdivé. Na druhej strane je potrebné poznamenať, že hackerský kolektív Batallion 65 už viackrát ukázal, že ich slová netreba brať na ľahkú váhu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close