ANDROIDAPLIKÁCIE A HRY

Google chce do aplikácie Telefón priniesť funkciu „Audioemoji“ počas telefonovania. Pozrite sa, ako by mohla fungovať

Spoločnosť Google pripravuje pridanie zvukových emoji do aplikácie Telefón. Ako budú fungovať?

Spoločnosť Google priniesla do svojej aplikácie Správy veľa zaujímavých nových funkcií. Na oslavu miliardy užívateľov používajúcich RCS štandard išlo hlavne o vizuálne funkcie, emoji reakcie a ďalšie podobné novinky.  

Všetky novinky v aplikácií Správy sa zameriavali na vylepšenie užívateľského zážitku. Výraznejšou novinkou bola funkcia Photomoji, ktorú budú poznať hlavne majitelia iPhonov. Táto funkcia vám dovoľuje vystrihnúť z fotografie akýkoľvek objekt a ten použiť ako emoji nálepku. Môžete tak svojim známym poslať napríklad tváričku vášho obľúbeného zvieratka alebo hocičo iné.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšou boli takzvané “voice moods”, teda označenie hlasovej správy jednou z niekoľkých reakcií. To vám ako užívateľovi dovolilo lepšie naznačiť kontext správy. Okrem toho umožní Google v Správach zmeniť farby aplikácie, pridá efekty na niektoré reakcie a zároveň prinesie aj animované emoji obrázky. Tie vám pomôžu ešte viac zdôrazniť to, ako sa v určitý moment cítite.  

Portál Android Police ale informuje, že Google sa pokúša priniesť do aplikácie Telefón nový druh reakcií, ktoré by sa dali jednoducho opísať ako “zvukové emoji”. Táto funkcia vám umožní počas hovoru aktivovať niekoľko zvukových efektov, ktoré symbolizujú rôzne reakcie a nálady. Google túto funkciu nazýva Audiomoji a v kóde aplikácie sa našlo niekoľko riadkov kódu, ktoré nám bližšie ukazujú, ako by mohla táto funkcia pracovať

Google Telefon aplikacia
Zdroj: Logo aplikácie, úprava: Vosveteit.sk

Ako bude audiomoji fungovať?

Dokopy budú mať užívatelia k dispozícii šesť reakcií, ktoré môžu kedykoľvek prehrať počas svojho telefonátu. Tieto reakcie sú momentálne označované ako smútok, potlesk, oslava, smiech, bubny a “hovienko”. Okrem samotných zvukov sa má objaviť aj špecifická animácia pre tieto audiomoji. Analytici odhadujú, že tieto animácie sa objavia počas prehrávania zvuku. 

Zatiaľ nie je známe, kedy sa objavia nové audiomoji v aplikácii Telefón. Objavujú sa ale aj dohady o tom, že Google funkciu limituje tak, že ju budete môcť používať len v rámci funkcie Call Screen. Rovnako zatiaľ nemôžeme povedať ani to, či sa animácia prehrá aj zariadeniu na druhej strane hovoru.  

Audiomoji sa údajne nachádza vo vývoji od septembra minulého roku. Vtedy však bola funkcia známa ako “zvukové reakcie”. Teraz už Google postupne dostáva nové reakcie do popredia a možno už čoskoro užívateľom poskytne možnosť vyskúšať si audiomoji na vlastnej koži. Aplikácia Google Telefón nedostáva až tak veľa aktualizácií ako niektoré iné aplikácie z portfólia spoločnosti. Aj kvôli tomu by vydanie audiomoji mohlo predstavovať najväčšiu aktualizáciu pre aplikáciu v blízkej minulosti.  

Zatiaľ však nemôžeme prezradiť viac. Funkcia audiomoji sa objavila len v betaverzii aplikácie a ani tam ešte nie je plne funkčná. Znamená to, že najprv pravdepodobne príde do neoficiálnej verzie a až následne sa dostane aj na riadnu verziu aplikácie.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close