NávodyXiaomi

Ako zapnúť v Mi Band náramku funkciu, ktorá analyzuje kvalitu dýchania počas spánku? A čo nám tento údaj hovorí?

Kvalita dýchania počas spánku vplýva na to, ako sa na druhý deň cítime. Ako môžete analyzovať kvalitu dýchania počas spánku pomocou Mi Band náramku?

Fitness náramky Mi Band od spoločnosti Xiaomi patria medzi obľúbené zariadenia. Dôvodom nie je len ich cena, ale aj bohaté funkcie. Čínsky gigant len pár dní dozadu predstavil novú generáciu náramku Mi Band 7, ktorá prišla s radou vylepšení. Neznamená to ale, že staršie verzie náramku nemajú zaujímavé funkcie.

Na jednu funkciu, ktorá patrí medzi užitočné a hoci je experimentálnou, by sme radi teraz upozornili.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takto si môžete zapnúť funkciu analýzy dýchania počas spánku

Kvalita spánku vo veľkej miere vplýva nielen na naše celkové zdravie, ale aj výkon. Vo všeobecnosti sa odporúča spať okolo šesť až osem hodín denne, aby sme sa cítili fit. Mnohým to ale nemusí stačiť. Jedným z faktorov, ktorý môže negatívne vplývať na spánok, je aj zlá kvalita dýchania počas spánku.

„Zlá kvalita dýchania počas spánku môže spôsobiť únavu a ospalosť počas dňa. Kvalitu dýchania počas spánku môžu ovplyvniť faktory ako hmotnosť, konzumácia alkoholu a podobne. Používaním nositeľného zariadenia sa počas spánku sleduje nasýtenie krvi kyslíkom a vypočítava sa skóre kvality dýchania.“ vysvetľuje Xiaomi.

Pre tých, ktorí nevedia, tak ide funkciu, ktorá meria množstvo kyslíku, ktoré sa viaže na hemoglobín. Zjednodušene povedané, ide o červené krvinky, ktoré obsahujú kyslík a roznášajú ho do celého tela. Meranie tohto údaju vám môže napríklad pomôcť odhaliť, že trpíte syndrómom spánkového apnoe. Ide o poruchu, ktorá vedie k zobúdzaniu sa uprostred noci kvôli ťažkostiam s dýchaním

Prejdime ale k tomu, ako môžete spustiť vo vašom Mi Band náramku funkciu merania úrovne kyslíka v krvi počas spánku. Každému asi teraz hneď je jasné, že táto funkcia je dostupnou len pre Mi Band náramky, ktoré podporujú meranie SpO2.

Otvorte si aplikáciu Zep Life a následne kliknite na ikonu profilu. Potom vyberte fitness náramok .

V ďalšom kroku z ponuky vyberte možnosť Sledovanie zdravia. Potom zrolujte ponuku k možnosti Spánok, kde aktivujte funkciu Asistent monitorovania spánku a Sledovanie kvality dýchania počas spánku.

Následne na domovskej stránke aplikácie, potom ako si otvoríte sekciu Spánok, uvidíte položku Kvalita dýchania počas spánku. V rámci tejto karty budete mať k dispozícii informáciu o kvalite dýchania počas spánku.

Ideálne hodnota je 90 bodov a vyššie. Samozrejme, ak budete mať hodnoty nižšie, tak nepanikárte. V rámci danej karty následne uvidíte odporúčania, ako môžete nežiadúci stav zlepšiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close