SpravodajstvoXiaomi

Nájdeme v Mi Band 7 od Xiaomi GPS? Alebo mu očakávaná funkcia opäť chýba? Poznáme odpoveď!

Fanúšikovia spoločnosti Xiaomi čakali na predstavenie náramku Mi Band 7 s technológiou GPS. Prináša ju však nový náramok?

Po predstavení očakávaného fitness náramku od Xiaomi sa rozprúdili debaty okolo funkcií, ktoré tento doplnok ponúka. Mi Band 7 si totiž počas predstavovacej udalosti nevyslúžil veľa času, aby sa ukázal vo svojej plnej kráse, a preto nám čínsky gigant nestihol prezradiť úplne všetko, čo tento náramok ponúka. Otázniky viseli najmä nad otázkou prítomnosti konektivity GPS v náramku. Funkcia pre určovanie polohy počas športovej aktivity totiž chýbali vo všetkých predchádzajúcich verziách náramku a mnohí fanúšikovia po nej volajú. Ako to je teda v prípade siedmej generácie náramkov? Nájdeme v ňom GPS pre určovanie polohy? Odpoveď nám prináša portál androidauthority.com.

Prináša Mi Band 7 so sebou aj podporu konektivity GPS?

Nový náramok Mi Band 7 so sebou prináša mnoho skvelých funkcií, ktoré prilákajú isto početné množstvo zákazníkov. Xiaomi nás láka na väčší displej, podporu Always-on displeja či až 120 športových režimov. Ako sme však už spomenuli v úvode, otázkou ostáva či nový náramok podporuje aj GPS konektivitu. O možnosti takéhoto pripojenia sa špekulovalo už v prípade náramku Mi Band 6, ktorý nám čínsky gigant odhalil v marci minulého roka. Až do poslednej chvíle sme očakávali, že GPS nájdeme už v predchádzajúcej verzii náramku. Nestalo sa však tak a na GPS sme teda museli čakať až do tohto roka.

Z predstavovania náramku však nebolo jasné, či v ňom GPS reálne aj nájdeme. Xiaomi si nevyhradilo príliš veľa času na predstavenie náramku s označením Mi Band 7 a predstavovaciu udalosť radšej orientovalo na predstavenie smartfónov z radu Redmi Note 11T. Teraz je však už jasné, či nový náramok GPS konektivitou aj disponuje. Odpoveďou je nie, vstavanú GPS v náramku zatiaľ nenájdeme a ak by sme chceli siahnuť po fitness trackeri s GPS, museli by sme siahnuť skôr po hodinkách. V novom Mi Bande však stále nájdeme spôsob, ako si zaznamenať našu športovú aktivitu aj s polohou. Nie je to však také jednoduché ako keby sme v náramku mali aj GPS.

Ako funguje GPS v spojení s novým náramkom?

Aj keď v novom Mi Bande 7 nenájdeme GPS, riešenie tu predsa je. Náramok disponuje možnosťou získania GPS polohy z nášho smartfónu, ktorú použije pre zaznamenanie našej športovej aktivity. Takúto možnosť však už ostatne poznáme aj zo starších generácií náramkov z radu Mi Band 7. Aktuálne sa teda pre zaznamenávanie športových aktivít nič nemení a my môžeme dúfať, že Xiaomi zváži pridanie GPS do budúcej generácie náramku. Musíme však poznamenať, že prítomnosť GPS pripojenia v náramku by pravdepodobne výrazne zvýšila jeho cenu.

Pre ľudí, ktorí si chcú radšej zvoliť lacnejší fitness tracker, je nový Mi Band 7 ideálny. Predsa len ide o doplnok, ktorý stojí približne 40 az 50 eur. Európsku cenu síce zatiaľ nepoznáme, no môžeme očakávať, že po predstavení aj v Európe bude cena veľmi podobná. Navyše podporuje aj NFC, teda platby pomocou náramku.

Plánujete kúpu náramku Mi Band 7? Alebo vás nová generácia náramku až toľko neoslovila? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close