Ako funguje režim vysokého výkonu v smartfóne? A kedy by sme ho mali využiť?

Režim vysokého výkonu sa dnes nachádza v čoraz väčšom množstve smartfónov. Pozrite sa, kedy je výhodné mať ho aktívny.

Honor Magic4 Pro_hranie hier
Zdroj: Vosveteit.sk

Naše smartfóny dnes ponúkajú veľké množstvo funkcií, pričom mnohé z nich si vôbec ani nemusíme všimnúť. Jednou z takýchto možností vie byť aj režim vysokého výkonu, ktorý postupne prichádza do čoraz väčšieho množstva smartfónov. A aj keď zatiaľ nie je súčasťou čistého Androidu, vývojári rôznych nadstavieb ho pridávajú ako užitočnú funkciu pre svojich používateľov. Ako však tento režim funguje v reálnom využití? A kedy by sme ho mali aktivovať, aby bol užitočný aj pre nás? Odpoveď na tieto otázky nám prináša portál makeuseof.com a my sa na to teraz pozrieme spoločne. Zaregistrovali ste tento režim vo svojom smartfóne aj vy?

Režim vysokého výkonu vie v určitých prípadoch pomôcť

V minulosti ak sme chceli zo svojho smartfónu dostať vyšší výkon, museli sme pracovať s inštaláciou custom ROM alebo rootom nášho smartfónu. To až do chvíle, kým výrobcovia smartfónov a vývojári rôznych nadstavieb nezačali pridávať ako možnosť systému využitie funkcie režim vysokého výkonu. Ide o bezpečnú funkciu, ktorou si nemôžeme nič pokaziť narozdiel od riskantných spôsobov, aké sme využívali v minulosti. Pri využití tejto funkcie totiž neprichádza k pretaktovaniu nášho zariadenia. Čo sa však v tomto prípade deje?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Náš smartfón pri aktívnej funkcii známej ako režim vysokého výkonu využíva plný potenciál z CPU aj GPU. Zvolí si využívanie väčších jadier procesoru namiesto menších, pričom sa stále dokáže vyhnúť prehrievaniu nášho zariadenia. Tento režim dokáže zrýchliť náš smartfón napríklad pri hraní hier tak, že menej podstatné úkony bežiace na pozadí presunie úplne do úzadia a nebude tak na ne míňať výkon, ktorý sústredí práve na hlavný úkon, ktorý práve robíme.

Kedy by sme tento režim mali využiť?

Ako sme už spomenuli, režim vysokého výkonu prináša výhody najmä pri hraní hier, či náročnejších úkonoch. Ak máme teda v pláne hrať nejakú náročnejšiu hru, s aktiváciou tohto režimu určite nešliapneme vedľa. Rozdiel by však bol, ak by sme sa rozhodli využívať túto funkciu pri bežnom prezeraní internetu, či sociálnych sietí. V takomto prípade režim neprináša žiadne zlepšenie výkonu, nakoľko to smartfón sám o sebe nepotrebuje. Režim teda prináša výhody len vo chvíli, ak ho smartfón naozaj potrebuje a vyšší výkon vie naozaj využiť.

Ak by sme sa rozhodli využiť režim vysokého výkonu vo chvíli, kedy ho nepotrebujeme napríklad ku hraniu hier, vedeli by sme si dokonca uškodiť. Tento režim totiž využíva viac energie ako ten klasický, smartfón sa nám teda môže vybíjať o niečo rýchlejšie. Nehovor viac o tom, že dochádza aj k jeho prehrievaniu a rýchlejšiemu opotrebovaniu. Pred aktiváciou tejto funkcie si teda dobre rozmyslite, čo so smartfónom idete robiť a či ju naozaj potrebujete.

Máte vo svojom smartfóne tento režim dostupný? A využívate ho aktívne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre