SpravodajstvoXiaomi

Zdá sa vám vaše Xiaomi príliš pomalé? S touto funkciou z neho dostanete ešte viac!

Xiaomi smartfóny vedia byť rýchlejšie, ako ste si mysleli. Vyskúšajte režim výkonu a uvidíte, čoho všetkého je váš smartfón schopný.

Niekedy nám jednoducho náš výkon smartfónu nestačí a s limitovanou rýchlosťou a spracovávaním úkonov sa stretávajú najmä majitelia menej výkonných zariadení. Niekedy je problémom nízka pamäť RAM, inokedy nám problémy robí plniace sa interné úložisko. Možností môže byť viacero, no smartfóny od spoločnosti Xiaomi, resp. svojich dcérskych značiek Redmi a Poco nám ponúkajú skvelú funkciu, ktorá nám výkon nášho zariadenia navýši. A nie, momentálne sa nerozprávame o funkcii virtuálnej RAM, ktorá postupne mieri do čoraz viac smartfónov. Tentokrát sa porozprávame o režime výkonu.

Dostaňte zo svojho Xiaomi ešte viac

Chýbajúci výkon nášho smartfónu môžeme kompenzovať rôznymi funkciami, ktoré nám ponúka nadstavba MIUI pre každý smartfón z radov Xiaomi, Redmi či Poco. Medzi jednu z najlepších a najužitočnejších patrí práve režim výkonu, ktorý sa v nadstavbe MIUI nachádza pomerne krátko. Tento režim sa v nadstavbe MIUI nachádzal už pred niekoľkými rokmi, kedy sa z nadstavby vytratila pri jej deviatej generácii.

V nadstavbe MIUI 12.5 sa však funkcia pomaly vracia. Nie všetky smartfóny ju však majú zatiaľ dostupnú, postupne sa ale dostáva do viacerých modelov. V prípade, ak ju nemáte dostupnú, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti článok, kde sme sa venovali téme, ako môžete aktivovať chýbajúce funkcie v MIUI. Vráťme sa však späť k funkcii. A ako vlastne táto funkcia v Xiaomi smartfónoch funguje? Režim výkonu eliminuje nepotrebné procesy v smartfóne a sústredí sa len na to, čo je v skutočnosti potrebné. Na druhú stranu však funkcia i viac spotrebúva batériu, čím nám naše zariadenie vydrží kratšie nabité a hrozí i mierne prehrievanie smartfónu. V prípade, že z vášho Xiaomi však potrebujete dostať maximum je táto funkcia ideálna.

Ako sa k režimu výkonu dostať?

Túto funkciu nájdeme skrytú v aplikácii Zabezpečenie nachádzajúcej sa medzi predinštalovanými aplikáciami. Ak ste sa tak pokúšali v poslednej dobe dostať k režimu šetrenia batérie, našli ste určite i režim výkonu, ktorý sa nachádza na tom istom mieste. K funkcii sa tak dostanete nasledovne.

  • Otvorte aplikáciu Zabezpečenie vo vašom Xiaomi smartfóne
  • Zvoľte možnosť Batéria
  • Na ukazovateli vyberte možnosť Výkon

Váš smartfón bude teraz nastavený pre vyšší výkon, no ako ste si určite všimli i váš smartfón vás upozorňuje na vyššiu spotrebu batérie a možné prehrievanie. Odporúčame vám teda využívať túto funkciu len v nutných prípadoch, kedy budete vedieť, že vyšší výkon je pre vás naozaj potrebný. Nakoniec by sme však dodali, že funkciu sme u nás skúšali na modeli Xiaomi 11 Lite 5G NE a verzia aplikácie Zabezpečenie je 5.5.1-211019.1.2. Na niektorých modeloch však režim výkonu zatiaľ nemusí byť dostupný.

Poznali ste túto možnosť vo vašom Xiaomi smartfóne? A je pre vás dostupná? Ak nie, nezúfajte. Určite sa i u vás objaví v najbližšej dobe!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close