5 Android funkcií, o ktorých ste nevedeli: Takto si môžete uľahčiť život

Android smartfóny ponúkajú veľa "ukrytých" funkcií, o ktorých veľa užívateľov nevie, no sú mimoriadne užitočné.

android smartfon
Zdroj: rafapress / Shutterstock.com

Smartfóny nám ponúkajú množstvo funkcií, ktoré majú potenciál uľahčiť náš život. Väčšina z nich je dobre známa, no niektoré ostávajú skryté, aj napriek tomu, že nám môžu zjednodušiť život.  

Nižšie vám ukážeme 5 funkcií o ktorých ste možno nevedeli, no môžete si ich ihneď vyskúšať a určite si aspoň jednu zapamätáte. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Písanie jednou rukou 

Ak niekde kráčame, alebo ak sa momentálne venujeme inej činnosti, smartfón držíme len jednou rukou. Na tom nie je nič, no ak chceme niekomu odpísať, zistíme že dosiahnuť na vzdialenejšie písmenká prstom jednej ruky môže byť problém.  

Ak používate klávesnicu Gboard, písanie jednou rukou si môžete zapnúť jednoducho a rýchlo. Stačí ak kliknete na ikonu troch bodiek nad klávesnicou a vyberiete si písanie jednou rukou.  

5 funkcii o ktorých ste nevedeli
Zdroj: Vosveteit.sk

Vaša klávesnica sa zmenší tak, aby na nej bolo jednoduchšie písať jednou rukou. Ak si budete chcieť vymeniť strany, kliknite na ikonu šípky a ak budete chcieť klávesnicu vrátiť do pôvodného stavu, kliknite na ikonu štyroch šípok, ktoré vyzerajú ako kocka.  

Rýchlo nájdite súbory a aplikácie vo vašom smartfóne 

Androidy majú funkciu rýchleho hľadania, vďaka ktorej sa môžete za chvíľku dopracovať k nastaveniam, kontaktom, správam, či ďalším veciam v smartfóne. Jednoducho si otvorte hornú lištu a tam uvidíte vyhľadávacie pole. Stačí doňho zadať meno kontaktu alebo názov súboru a smartfón vám to nájde.  

Vyhľadávanie v galérii 

Ak už máte smartfón nejaký ten piatok, pravdepodobne máte množstvo fotografií, videí, či iných stiahnutých súborov. Aplikácia Google Fotky vám ponúka možnosť vyhľadať si konkrétnu fotku a ušetriť čas, ktorý by sme strávili prehľadávaním každého priečinku s fotkami.  

5 funkcii o ktorých ste nevedeli
Zdroj: Vosveteit.sk

Vytvorte si rutiny 

Android smartfóny majú možnosť vytvorenia takzvaných rutín. Znamená to, že ak na smartfóne niečo urobíte, táto akcia automaticky spustí niečo iné. Môže to byť napríklad to, že v určitú hodinu počas pracovného týždňa vám smartfón automaticky vypne dáta a Wi-Fi, aby vás nerušili správy od známych, ak potrebujete večer spať a nabrať energiu do práce.  

Použite Google Disk na skenovanie dokumentov 

Ak máte Android smartfón, s najväčšou pravdepodobnosťou používate aj Google Disk. Ak potrebujete digitalizovať dôležitý dokument no nemáte po ruke skener, pomôže vám práve toto cloudové úložisko. Otvorte si aplikáciu, kliknite na ikonu plus a následne si vyberte možnosť skenovať.  

5 funkcii o ktorých ste nevedeli
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom už stačí len fotoaparát namieriť na konkrétny dokument a odfotiť ho. Po vytvorení fotografie si ju orežte tak ako potrebujete a následne ju stačí už len uložiť.  

Android zariadenia ponúkajú aj množstvo ďalších užitočných funkcií, ktoré môžete použiť aby ste si zjednodušili život. Ďalšie ukazujeme napríklad v tomto článku. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre