HoaxySpravodajstvo

Žiadna svetová pandemická kontrola sa nekoná: Ak natrafíte na túto správu, je to HOAX!

Polícia SR informuje o ďalšom pokuse šíriť dezinformácie, ktorý obletel slovenský Facebook. Podľa neho WHO pripravuje svetovú kontrolu cez vopred naplánované pandémie.

Mnohí experti dnešnú dobu označujú ako informačnú. Dnes nám nerobí problém kedykoľvek vytiahnuť smartfón a zistiť, čo sa deje vo svete, alebo sa do pár minút dopracovať k čomukoľvek, čo nás v danej chvíli zaujalo. Správy dnes vieme zdieľať rýchlosťou blesku a zasiahnu obrovské množstvo ľudí, s čím sa bohužiaľ nesú aj problémy.

Dezinformácie alebo hoaxy sú jedným z najvýraznejších problémov súčasnosti a pravidelne na ne upozorňuje aj Facebook stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR. Tá v najnovšom príspevku upozorňuje na nový virálny príspevkok, ktorý nie tak dávno obletel slovenský a český Facebook. Hlavnou náplňou tohto príspevku bola „tajná dohoda“ medzi Svetovou zdravotníckou organizáciou WHO a svetovými vládami. Tieto strany sa mali dohodnúť na tom, kedy sa odohrajú budúce pandémie COVID-19.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa slov autorky táto dohoda slúži na to, aby mohli vlády vyhlasovať pandémie kedy len chcú a spolu s tým nariadiť povinné očkovania alebo covid pasy. Stále platí, že najlepšia lož v sebe ukrýva kúsok pravdy a autorka poplašného príspevku narážala na skutočnú zmluvu, ktorá sa momentálne pripravuje. Nejde však o „totalitnú kontrolu nad zdravím“, ako opisuje Polícia SR, ale jej predmet je úplne iný.

Keď svet zachvátila pandémia COVID-19, mohli sme byť svedkami toho, že krajiny situáciu nezvládli úplne najlepšie. Ďaleko od ideálu bolo riešenie pandémie aj u nás na Slovensku, čo vyvolalo zmiešané názory a aj nejaké tie nepokoje.

Aby sa podobná situácia už nezopakovala

Pripravovaná zmluva má pomôcť svetu lepšie reagovať na situácie, ktoré sa tu objavili s pandémiou ochorenia COVID-19. Vtedy to bolo niečo, na čo sme neboli pripravení, preto sa krajiny rozhodli, že najlepšou cestou vpred je vytvorenie stratégie, ako jednotne postupovať. Pripravovaná zmluva má plnú transparentnosť a pomôže zabrániť nielen vzniku chaosu, ale aj šíreniu nákazy. Túto zmluvu podpíše aj Slovensko a susedná Česká republika.

Zároveň treba podotknúť, že k podpísaniu žiadnej zmluvy zatiaľ nedošlo. Tá je v prípravnej fáze a zatiaľ nie je ani spísaná kompletná dohoda, čiže podpisovať ju je totálny nezmysel. Keďže sa zmluva ešte len formuje, členské štáty majú možnosť zmluvu pripomienkovať. Nejde teda o totalitný príkaz, ale vzájomnú, vopred dohodnutú zmluvu.

Ako informuje Polícia SR, prvý oficiálny návrh možno očakávať len na jeseň a potom prirodzene nasledujú ďalšie kolá rokovaní. Ďalším nezmyslom je tiež myšlienka toho, že WHO chce nastoliť svetovú kontrolu. Táto inštitúcia má iba poradnú právomoc. Krajinám teda môže hovoriť rozkázovať, čo by mali robiť, krajiny sa odporúčaniami vôbec nemusia riadiť.

Celkovo však platí, že sa nemusíme báť toho, že by sa pripravovala nejaká globálna kontrola, ktorá by ovládala naše životy cez pandémie a covid pasy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close