Zdá sa vám váš smartfón pomalý alebo s malou výdržou batérie? Vďaka týmto tipom bude ako nový!

Vyčistite váš smartfón od zbytočností, bude sa správať ako nový. Pozrite sa, čo by ste v žiadnom prípade nemali vynechať.

smartfon pozor
Zdroj: Pixabay.com (USA-Reiseblogger) / Vosveteit

Postupom času každý jeden smartfón už nepôsobí ako nový. Začne nám sekať, spomaľovať sa a navyše už ani batéria nie je to čo bývala. Dôvodov prečo sa niečo takéto deje môže byť viac. Jedna vec je však istá, ani jedno zariadenie sa nevie tomuto procesu opotrebovania vyhnúť a my s ním musíme bojovať. Ako však zariadiť, aby náš model pôsobil kvázi ako nový? Nasledujte niekoľko tipov a vaše zariadenie sa vám poďakuje! Pozrite sa s nami na šesť naozaj účinných tipov, ako už v priebehu dvadsiatich minút model pripraviť do stavu, aby pôsobil ako nový. Šesticu tipov nám priniesol portál computerworld.com.

Začneme nepotrebnými aplikáciami

Aby náš smartfón mohol pôsobiť ako nový, musíme ho do podobného stavu dostať. Začať by sme tak mali od nepotrebného množstva aplikácií, ktoré sa v ňom nachádzajú. Predsa ani pri kúpe nenájdeme v zariadení viac ako 100 aplikácií, pričom ak svoje zariadenie využívame niekoľko mesiacov, appky sa nám nakopia. Tie dokážu model spomaľovať a navyše aj spotrebovávať batériu v prípade, že bežia na pozadí. Keď už sme však u tých procesov, čo aplikácie robia na pozadí, aj na tie by sme sa mali pozrieť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Smartfon_kamerovy modul
Zdroj: unsplash.com (Mateusz Tworuszka)

Mali by sme si totiž skontrolovať, či naše aplikácie náhodou nevyužívajú batériu viac, ako by boli potrebné. Pozrieť by sme sa mali na autoštart či možnosti šetrenia batérie. Vďaka tomu vieme, koľko batérie vie aplikácia spotrebovať, pričom by sme nemali povoľovať autoštart aplikáciám bez nejakého dôvodu. Nezabudnime ani na povolenia aplikácií napríklad spúšťať Bluetooth, využívať kameru či permanentne používať GPS. Svoj smartfón môžeme zbaviť zbytočných povolení a vyčistiť ho napríklad aj tým, že aplikáciám nepovolíme využívať presnú polohu, ale sústredíme sa len na tú približnú. Naše zariadenie rovnako v takom prípade nebude musieť zameriavať presné údaje a ušetrí nejakú tú batériu.

Zároveň treba poznamenať, že na to, aby smartfón fungoval riadne, tak sa odporúča mať dostatok voľného interného priestoru. Výrobcovia najčastejšie odporúčajú, aby sme ponechali najmenej 15 až 20% úložiska prázdneho.

Zbavte svoj smartfón nepotrebných notifikácií

Aby naše zariadenie mohlo pôsobiť ako nové, mali by sme zariadiť, aby sa nezdržovalo zbytočnými notifikáciami. Tie zariadenie len spomaľujú a navyše aj vybíjajú batériu. Neustále blikanie displeja, prípadne notifikačné zvuky navyše vedia byť aj pekne otravné. Zbavením sa notifikácií k nepotrebným aplikáciám tak vieme odľahčiť svoj smartfón. Pár minút nám zaberie aj odstránenie screenshotov či fotografií, ktoré už nevyužijeme. Pri čistení nezabudnime ani na dokumenty alebo ďalšie súbory, nakoľko väčšinu z nich ani nikdy neotvoríme.

Smartfon Oppo
Zdroj: unsplash.com (SCREEN POST)

Pre lepší efekt z čistejšieho smartfónu si upracme aj domovskú obrazovku. Po odinštalovaní aplikácií si tie zvyšné pekne upracme do priečinkov, čím vytvoríme dojem čistého smartfónu. Bude pre nás pôsobiť ako nové zariadenie po vybalení z krabičky a čistá domovská obrazovka nás môže motivovať aj k vyššej produktivite. Okrem iného odstránenie widgetov alebo ich zredukovanie prispeje aj k celkovému zlepšeniu chodu smartfónu. Dôvodom je, že widgety využívajú pomerne veľa zdrojov telefónu. Výsledkom teda budú lepšie reakcie zariadenia a zároveň aj lepšia menšia energetická náročnosť. Pripomíname, že všetky tieto úpravy vieme vykonať už za 20 minút. Neodkladajte teda prečistenie vášho smartfónu a pustite sa do toho.

Máte ešte nejaké tipy pre prečistenie a udržiavanie smartfónu? A ktoré z nich dodržiavate vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre