AppleSpravodajstvo

Zabudnuté heslo v iPhone už nehrozí: iOS 17 prinesie funkciu, ktorú by sme radi videli aj v Androide

iOS 17 ponúkne používateľom možnosť využívania staršieho hesla aj po jeho zmene. Využiť ho tak môžu k obnove hesla ak by ho zabudli.

Aby ste zabezpečili čo najvyššiu bezpečnosť vášho zariadenia a súkromia, mali by ste si často meniť heslá. Neplatí to len pri účtoch na sociálnych sieťach, bankových aplikáciách a podobne. Rovnako by ste si mali meniť aj heslá v smartfónoch, počítačoch a iných zariadeniach, vďaka ktorým do zariadení pristupujete. Keď si však častejšie meníte heslá, máte pomerne veľkú pravdepodobnosť, že svoje nové heslo zabudnete. S týmto problémom sa však pokúsi vysporiadať spoločnosť Apple, ktorá do systému iOS 17 prinesie možnosť využívania starého hesla počas nejakej doby od zmeny. Ako táto novinka bude fungovať nám priblížil portál andro4all.com.

iOS 17 vám umožní využívať aj staršie heslo

Po predstavení novej verzie operačného systému pre smartfóny iPhone od Applu sme si povedali, že zasa tak veľa zmien neprináša. V skutočnosti sú dnešné operačné systémy pre smartfóny a počítače tak vyspelé, ze prelomové novinky môžeme vidieť len málokedy. Preto nás teší, keď výrobcovia prinesú nejakú lepšiu funkciu, ktorá sa týka bezpečnosti používateľov. A presne takúto zmenu prináša iOS 17, ktorý už o pár týždňov príde medzi prvých používateľov iPhonov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
udrzanie ceny iphone telefonov
Zdroj: Pixabay.com (JESHOOTS-com a geralt)

Ak si po novom zmeníte heslo vo svojom iPhone, budete mať presne 72 hodín na to, aby ste využívali ešte to staré. Toto heslo budete môcť využiť aj na obnovu hesla, keby ste náhodou to nové heslo zabudli. Už sa vám tak nestane, že by ste museli svoj iPhone úplne resetovať a prísť tak aj o svoje súbory. So starým heslom tak budete môcť operovať ešte 3 dni po zmene hesla a ak si uvedomíte, že to nové heslo neviete, jednoducho ho obnovíte a zmeníte opäť. iOS 17 tak bude pre používateľov iPhonov významnou aktualizáciou, ktorá bezpochyby vylepší komfort a bezpečnosť zariadení aj súkromia.

Aj tieto ďalšie zmeny prinesie nová aktualizácia systému

iOS 17 bude pre iPhony prinášať viacero zmien, no mnohé z nich nepatria medzi prelomové novinky. Jednou z nich je napríklad aj príkaz pre vyvolanie hlasovej asistentky Siri. Po novom už nebudete musieť zvolávať Hey Siri, no postačí vám osloviť ju ako Siri. Príkaz Hey Siri sa teda skracuje, čo nemusí úplne každému vyhovovať. Najmä v prípade, kedy sa v našom jazyku toto slovo môže využiť aj v iných situáciách.

Rovnako sa v rámci systému iOS 17 objavia aj nové widgety pre kontakty a tešiť sa môžeme aj na pridanie klasifikácie albumov v galérii nielen podľa osoby, no aj podľa domácich maznáčikov. Prvá verejná verzia tejto verzie systému má výjsť už tento mesiac, prví používatelia sa teda dočkajú už čoskoro.

Privítate novú funkciu systému iOS 17 pre obnovu hesiel aj vy? A ako často meníte svoje heslá smartfónov vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close