SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi potvrdzuje blízky príchod modelu Xiaomi 13 Ultra do Európy: Kedy ho konečne predstavia?

Vieme, kedy príde Xiaomi 13 Ultra aj do Európy. Očakávať ho môžeme už v najbližších týždňoch, oznámila spoločnosť na sociálnych sieťach.

Aj keď si môžeme aktuálne vybrať na trhu medzi troma smartfónmi zo série Xiaomi 13 tak vieme, že zatiaľ nie je kompletná. Stále totiž čakáme na predstavenie ďalšieho modelu, ktorý nás ohromí svojou výbavou. Vrcholným modelom série je aktuálne Xiaomi 13 Pro, no aj ten už čoskoro nahradí ďalšie zariadenie. Ním má byť Xiaomi 13 Ultra, o ktorom sa konečne dozvedáme aj z oficiálnych zdrojov. Doteraz sme sa stretávali len s rôznymi únikmi či špekuláciami mimo jedno vyjadrenie CEO spoločnosti. Lei Jun nás totiž ešte počas minulého leta upozornil na to, že novinka s prívlastkom Ultra príde aj do Európy. Spoločnosť sa však teraz na sociálnej sieti Twitter vyjadrila aj k očakávanému predstaveniu.

Xiaomi 13 Ultra príde v najbližších týždňoch

Viaceré úniky nám doteraz poukazovali na očakávaný čas predstavenia modelu Xiaomi 13 Ultra, ktorý by prišiel aj na globálny trh. Tieto úniky sa však nezhodovali a zatiaľ čo niektoré naznačovali na predstavenie v máji či júni, iné zasa poukazovali už na apríl. Mesiac apríl sa začal len pred pár dňami a na takéto skoré predstavenie to zatiaľ nevyzeralo. Teraz je však všetko inak, nakoľko sama spoločnosť sa na sociálnych sieťach vyjadrila k predstaveniu modelu.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

https://twitter.com/Xiaomi/status/1643876177701122054?s=20

Pôvodne na predstavenie modelu Xiaomi 13 Ultra poukázala Leica, ktorá je dôležitým strategickým partnerom spoločnosti. Xiaomi totiž už v základnom a Pro modeli série Xiaomi 13 priniesla fotoaparát, na ktorom Leica spolupracovala. V prípade modelu s prívlastkom Ultra to má byť rovnako, o čom sme doteraz ani len nepochybovali. A práve odkaz od Leicy Xiaomi prezdieľalo na svojom účte, pričom upresnilo, že nový model s prívlastkom Ultra príde ešte počas apríla.

Tešiť sa máme na prémiovú výbavu

Konkrétny dátum predstavenia zatiaľ Xiaomi neurčilo no rátame s tým, že predstavenie prebehne pravdepodobne až koncom mesiaca. Skorší únik pritom poukázal na dátum 17.4. no či sa nakoniec potvrdí zatiaľ nevieme. Novinka sa má na trhu objaviť s vrcholným čipsetom od spoločnosti Qualcomm ako je to už zvykom. Pôjde teda o Snapdragon 8 Gen 2, ktorý si viedol obdivuhodne vo viacerých výkonnostných benchmarkoch. Okrem toho niektoré úniky poukázali až na štyri 50-megapixelové snímače vo výbave.

Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Xiaomi

Z certifikácie v Číne vyplynulo, že model prinesie 90W nabíjanie. Nabíjacie adaptéry s maximálnym výkonom 90W sú aktuálne v sériovej výrobe, čo by tento fakt aj potvrdilo. Xiaomi 13 Ultra navyše prinesie podporu pre 50W bezdrôtové rýchlonabíjanie, no ďalšie informácie o výbave zatiaľ nemáme. Pravdepodobne sa ale stretneme so 120Hz LTPO AMOLED displejom a ďalšími prémiovými súčasťami, ktoré už poznáme z výbavy Xiaomi 13 Pro. Aké budú teda najvýraznejšie zmeny zatiaľ nevieme.

Tešíte sa na predstavenie modelu Xiaomi 13 Ultra? A akú cenu mu zatiaľ odhadujete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close